Cildinizin makyajsız olduğu zamanlarda bile makyajlı gibi güzel görünmesini herkes ister. Güzel bir cilde sahip olmak içinde bir çok unsur vardır. Bunlardan en önemlisi ise yüzünüze asla yaşlanma karşıtı kremler ve sivilce için kullanılan kremler sürmemelisiniz. Bu kremler cildinizi daha kötü hale gelmesine neden olucaktır.

Cildinize her zaman doğal yöntemler uygulayın. Bu yöntemlerden en kolay olanı yüzünüze limon suyu sürmenizdir. Limon suyu cildinizdeki ölü derilerden arınmanıza yardımcı olur. Limon suyu sadece yüzünüzde değil vücudunuzun her bölgesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vücudunuzdaki kararmaları yok eder. Bu işleme gül suyu ile devam ederseniz kararmış bölgelerin beyazlaması daha hızlı hale gelir.

Doğal yöntemler hem rahat hem ucuz hem de daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Bir diğer doğal yöntem maden suyu. Yüzünüzdeki siyah noktaların ve sivilcelerin üzerine pamuk yardımı ile maden suyu sürerek iz bırakmadan yok oldukları görüceksiniz. Bunun yanı sıra yumuşak bir cilde sahip olmak için türk kahvesi tellesi cildinize sürebilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Daha parlak ve yumuşak bir cilte sahip olucaksınız.  Tüm bunların yanı sıra cildinizi sürekli temiz tutmalısınız. Her gece yatmadan önce temizlemelisiniz. Makyaj kalıntısı kalan cilt sivilce ve akne üretimine hazırdır. Bunu engellenmek için her makyaj sonrası mutlaka yüzünüzü temizlemelisiniz.