Güzel Oyuncu Fahriye Evcen’in Saç Bakım Sırları

Duru güzelliği ile adından sıklıkla söz ettiren Fahriye Evcen aynı zamanda profesyonel ve başarılı bir oyuncu. Fahriye Evcen dikkat çekici ve herkesçe beğenilen saçlarının sırlarını paylaşmak istedik! İşte Fahriye Evcen’in saç bakım sırları keyifli okumalar!

Saçlarının bakımlı, parlak ve her daim göz alıcı görünmesinin en büyük sırrını açıklayan Fahriye Evcen saçlarının nem dengesine oldukça dikkat ettiğini söylüyor. Set aralarında uzun uzun ısı işlemlerine maruz kalan saçlarını korumak ve kırılmalarını engellemek için sık sık bakım maskelerinden faydalandığını söyleyen Fahriye Evcen aynı zamanda günlük hayatta saçlarına ekstra bir ısı işlemi uygulanmadığını belirtiyor. En azından günlük hayatta saçlarının dinlenmesine izin veren Fahriye Evcen’in favori modeli ise saç örgüsü. Sete gitmediği, çekimlerinin olmadığı günlerde saçlarına herhangi bir fön, maşa işlemi yapmadığını söyleyen Fahriye Evcen doğal saçlarını kullanmayı seviyor. Saçlarına herhangi bir fön veya ısı işlemi yapmadan önce mutlaka saç koruyucu bir spreyle saçlarını korumaya aldığını belirten Fahriye Evcen’in en beğendiği ürünlerin başında çok amaçlı saç kremleri geliyor.

Saç Bakım Önerileri

Bildiğiniz gibi son dönemlerde durulanmayan saç kremleri oldukça popüler! Fahriye Evcen’in de oldukça sık kullandığı bu bakım ürünleri ile saçlarına bakım yaptığı ve bu yüzden saçlarının parlaklığını sağlığını koruduğu biliniyor. Özellikle saçlarının kusursuz görünmesini sağlayan bu saç bakım yağını saç uçlarına uyguluyor. Düzleştirici maşa, fön işlemlerinden önce bu tarz ürünleri saçlarına uygulayarak saçlarını korumaya aldığını belirten Fahriye Evcen saçlarına kaybettiği nemi geri kazandırmak için bol bol su tükettiğini de belirtiyor. Saçlarının beslemesini kolaylaştıran sıvı veya kremsi formüldeki durulanmayan saç kremlerini aynı zamanda kolay tarama içinde kullanıyor.

Saçlarını kırmadan taramak ve kolayca açılmasını sağlamak için bu tarz sıvı kremlerden faydalandığını belirten Fahriye Evcen aynı zamanda saç bakım rutininde olabildiğince temiz içerikli ürünleri tercih etmeye çalışıyor. Yaz mevsiminde ise saçlarını denizden, klordan, havuzun yan etkilerinden korunmak için her daim koruyucu bakım ürünleri kullanıyor.

Saç renginde ve kesiminde radikal bir değişiklik yapmayan Fahriye Evcen çikolata kahve tonlarındaki saçları kullanmayı seviyor. Göz rengine ve ten rengine muhteşem uyum sağlayan bu saçların ona çok yakıştığını söyleyebiliriz. Saç kesiminde ise oval katlı bir kesim tercih eden Fahriye Evcen uzun süre saçlarını bu şekilde kullanmayı istediğini belirtiyor.