Güzelliğiniz için her şeyi yapmaya razı olduğunuzu kendimden biliyorum 🙂 Nasıl daha bakımlı olurum? Nasıl daha güzel görünürüm? soruları uçuşup durur kafamızda. Bende bu sorularınıza cevap bulmak için araştırdım, buldum. Güzelliğinize güzellik katmak için bırakmanız gereken günlük alışkanlıklarınızdan acilen vazgeçmek zorundasınız. Gündelik hayatta yaparken masum görünen bazı alışkanlıklar güzelliğimizi gölgeleyici hareketler olabilir. Şimdi; gündelik hayatta yaptığınız yanlış alışkanlıklar ve size getirdiği sonuçlar; 

guzellikYastık Yüzünüzü Haftada Bir Değişin!

Günün uzun saatini temas halinde geçirdiğiniz yastık kılıfları, makyaj ve yüzdeki yağı, mikrobu üzerinde tutar. Bu zamanla akne, siyah nokta ve hatta sivilcelere neden olabilir. Bu yüzden yastık yüzlerinizi haftada bir değiştirerek oluşacak cilt problemlerine engel olabilirsiniz.

Saç Ürünlerinde Değişime Gidin!

Şampuan, saç kremi vs bakım ürünleri ne kadar sürede bitiriyorsunuz bilmiyorum. Fakat uzun süre aynı ürünü kullanıyorsanız; bir yıldan fazla süre kalan ürünleri kullanmayın. Zamanla üründen verim alamaz hale geldiğinizde ne dediğimi anlayacaksınız. Saç hacmi ve parlaklığında görüntü bozukluğu ile karşılaşmak istemiyorsanız, söylediğimi dikkate alın derim ben 🙂

Saçlarınızı Isıya Maruz Bırakmayın!

Eğer saçlarınız fazlasıyla kuru ve yıpranmış ise muhtemelen yoğun düzleştirici yada maşa aletlerine maruz bırakıyorsunuz yada sürekli boyatıyorsunuz. Bu da zamanla saç da keratin kaybına ve deri de kurumaya sebep olur. Bu tarz ısıtıcı makinaları mümkün olduğunca az kullanın ve saçlarınızdaki canlılığı siz de fark edin.

Portrait of a fresh and lovely woman

Eliniz Sürekli Saçınızda Olmasın!

Eminim ki, elleriniz sürekli saçlarınızda uğraşıp duruyorsunuz. Bu yapılan en büyük güzellik hatalarından biri. Hem yapılan saçı bozuyor hemde daha çabuk kirlenmesine ve yağlanmasına sebep oluyorsunuz. Burada bir diğer etken de sigara. İçtiğiniz sigara dumanı saçlarınızın kirlenmesine ve yağlanmasına neden olur.

Tırnak Etlerinizi Yemeyin!

Tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize yapacağınız en büyük iyilik, nemlendirici krem sürerek kopmalarına ve kuruyup onları yemenize engel olmak olacaktır. Düzenli manikür yaptırarak yada evde tırnak etlerinize elma sirkesi uygulayarak tırnak etlerini yumuşatarak kopmalara engel olabilirsiniz. 

Yaz-Kış Güneş Kreminden Vazgeçmeyin!

Yaşlanma ve cilt kuruluğunu ertelemenin en iyi yollarından biri de yaz kış güneş kremi kullanmak. Ultraviyole dediğimiz güneş ışınlarından korunmak, cildi korumasız bırakmak, kırışıklığa engel olmak ve hatta cilt kanserinden korunmak için güneş kremi kullanmaktan vazgeçmeyin. 

Makyajınızı Mutlaka Temizleyin!

Gündelik hayatta eğer kalıcı makyaj yaptırmadıysanız makyajını her türlü akmaya mahkumdur. Makyajı temizlemek kimine zor gelse de cilde zarar veren en büyük unsurlardan biridir. Cildin gözeneklerini açın ve oksijen almasına izin verin. Sürekli makyajlı olan ve hava almayan cilt sivilce oluşumuna çok müsaittir. Böyle bir cilde sahip olmak istemezsiniz diye düşünüyorum. Ufak bir tüyo daha; cildinizi gül suyu ile temizleyin. İnanılmaz faydalı olduğunu göreceksiniz. 

Makyajı Badana-Boya Yapar Gibi Yapmayın!

Geçen sezonun trendlerinden olan abartılı kontör uygulamaları, fazlasıyla yapılan makyaj ile yüz hatlarını değiştirerek doğallığınızdan eser bırakmayacaktır. Bundan ziyade doğal güzelliği ve sadeliği tavsiye ederim ben. Hem 2016 trendi artık doğal ve parlak cilt görünümü oldu biliyorsunuz. Doğal güzelliğinizi sergileyecek makyaj yapın.