Güzellik Merkezlerinde En Sık Tercih Edilen Bakım Uygulamaları

 

Eğer hayatınızda hiç güzellik merkezlerinde uygulamalara gitmediyseniz ve son zamanlarda aklınıza kendinizi şımartmak, bir güzellik merkezine gidip baştan aşağı bakıma girmek geçiyorsa o halde doğru yerdesiniz. Yazımızda güzellik merkezlerinde en sık yapılan bakım rutinlerinden bahsedeceğiz. Sizde bu rutinlerden beğendiklerinizi kendinizi şımartmak için hafta sonu kaçamağı olarak uygulayabilirsiniz, keyifli okumalar.

Güzellik merkezlerinde spa

Güzellik merkezlerinin birçoğunda spa adı altında hem masaj, hem terapi hem de aroma terapi seansları tekrarlanıyor. Özellikle sırt masajı, kalça ve bacak masajı, selülitleri gidermek için masaj en popüler yöntemlerden. Ayrıca aroma terapik bir deneyim yaşamak için odada tütsüler, mumlar ve şamdanlar yakılabiliyor, aromaterapik yağlar ve selülit giderici yağlar ile hızlı masaj yöntemi kalçalara ve bacaklara uygulanarak selülit oluşumu minimuma indiriliyor.

Manikür pedikür

El ve ayaklarınızın bakımına düşkünseniz bir güzellik merkezine gittiğinizde manikür ve pedikür rutininden faydalanmamak olmaz. Manikür rutininde tırnak etleri geriye doğru itiliyor, tırnak etleri nazikçe kesiliyor, ellere bakım maskesi uygulanıyor ve genellikle kadınların en çok tercih ettiği french manikür şekli tercih ediliyor. Ayaklarda ise tuzlu bir su veya rahatlatıcı bir su yardımıyla ölü derilerden arındırılan ayaklar bolca nemlendiriliyor ve şeffaf bir oje uygulaması yapılıyor.

 

Güzellik merkezlerinde yapılan bakımların bir diğeri ise mikroblending işlemleri. Mikroblending işlemi kaşlara yeniden şekil vermek, kaşları hafif bir şekilde boyamak ve kaşların yüzümüzün çerçevesi olduğundan dolayı ifademizi güçlendirmek anlamına geliyor. Kaşlara mikroblending işlemi yapılırken iki üç farklı çeşit uygulanabiliyor. İnce kıl atışları ile sanki kaşlarınız gerçekten kendinden gürmüşcesine bir izlenim veriliyor veya üç boyutlu microblending işlemi ile minik kıl kökleri uyarılarak yeni kıllar eklenebiliyor.

 

Kirpik lifting ve ipek kirpik işlemleri

Kirpik lifting halihazırdaki uzun ve gür kirpiklerinizi daha da belirginleştirmek için yapılan bir işlemdir. Kirpik lifting işleminde aşağı ve dümdüz bakan kirpikler kıvrılarak hafifçe boyanır ve daha belirgin hale getirilir. Böylece uzun süre maskara kullanımına bile gerek kalmadan kırpık kirpiklerle güne hazır olmuş olursunuz. İpek kirpik işlemi ise kirpiklerin aralarına ince bir şekilde uygulanan ipek kirpikler ile kirpiklerin daha gür daha yoğun görünmesini sağlamaktır. Neredeyse hiç maskara kullanımına gerek kalmadan adeta takma kirpik takmışcasına doğal ve gür kirpiklere kavuşmuş oluyorsunuz. Siz de bu işlemden bir veya birkaçını kendinizi şımartmak için haftasonu rutininize ekleyebilir ve yeni haftaya çok daha bakımlı bir şekilde başlayabilirsiniz.