Beauty blender olarak bilinen makyaj yaparken hemen hemen her türlü ürünü uygulayabileceğiniz güzellik süngerleri nasıl, ne amaçla, hangi alanlarda kullanılır?

Ten Makyajında

Güzellik süngerini su ile ıslatıp fazla suyunu sıkarak hacminin büyümesini yani şişmesini sağlayın. Süngerin yassı ve yayvan yüzeyi ile her türlü fondöten, bb krem, cc krem, renkli nemlendirici gibi ürünlerinizi saniyeler içinde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Islak süngerin vereceği nem ile ciltte oluşan pul pul görüntü pürüzler kuruluklar büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Yalnız güzellik süngerleri ten ürünlerini bir miktar emeceğinden kapatıcılıktan ödün vermenize neden olabilir.

Allık ve Pudra Uygulamalarında

Ne demiştik elinizde bir adet güzellik süngeri varsa hemen hemen tüm makyajınızı tek bir ürünle uygulayabilirsiniz. Sıra geldi allık aydınlatıcı ve pudra uygulamaya. Özellikle krem allıkları çok başarılı bir şekilde uygulayan güzellik süngerinin yayvan ve geniş kısmı ile her türlü allığı elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Süngerin temiz kalmış yani sivri kısmı ile göz altı kapatıcınızı uygulayabilir, ufak bölgeleri pudralayabilir, hatta elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcıda uygulayabilirsiniz. Bu sizin süngeri nasıl daha ergonomik kullanacağınıza bağlı.

Güzellik Süngerinin Temizliği

Her türlü ürünü kusursuz uygulayan güzellik süngerinin temizliği oldukça önemli. Çünkü yukarıdada bahsettiğimiz gibi güzellik süngerleri ürünün büyük miktarını içine çeker yani emer. Islaklığında etkisiyle bakterilerin oluşumuna çok müsait bir ortam oluşur. Güzellik süngerinizi mutlaka her makyajdan sonra özel temizleyicilerle veya bebe şampuanıyla yıkayın.