Hafta sonları planlarına daha fazla vakit ayırmak ve makyaj ile zaman kaybetmek istemiyorsanız ama yine de bakımlı taze ve genç görünmek istiyorsanız dakikalar içinde yapabileceğiniz pratik makyaj tüyolarını sizinle paylaşmak istedik. Bu makyaj tüyoları ile Hem daha canlı gözükeceksiniz hem de makyajınızı yapmak için saatlerce ayna karşısında vakit kaybetmeyeceksiniz. Haydi başlayalım!

Pratik Ten Makyajı

Tamam makyajınızı yaparken hiç fırçalarla, güzellik süngerleri ile uğraşmanıza gerek yok. Hafif yapılı bb ve cc kremleri ellerinizle uygulayabilirsiniz. Hatta bu yöntem makyajınızın çok daha doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Ellerinizin ısısı ile ten makyajınız daha iyi oturacaktır. Ayrıca ten makyajınız çok daha eşit bir şekilde yüzünüze yayılacaktır.

Sağlıklı Yanaklar

Bugün pratik bir makyaj yaptığımıza göre amacımız daha sağlıklı ve bakımlı görünmek. Bunun için biraz abartmada sakınca yok. Özellikle parmaklarınızla uygulayabileceğiniz krem allıklar hem sizi daha canlı gösterir hem de yanaklarınızın doğal kızarıklığı gibi görünür. Dilerseniz allığınızın kalıcılığını arttırmak için krem allık üzerine toz allık uygulayabilirsiniz.

Açık Bakışlar

Hiç öyle gölgelendirme ve eyeliner ile uğraşmaya kalkmayın. Göz makyajınızın doğallığını bozmadan sadece kirpiklerinizi kıvırın ve bol bol rimel uygulayın. Bu sizi daha uyanık gösterecektir. Bakışlarınız kalkık göstereceğinden, çok daha canlı görüneceksiniz. İşte çıkmaya hazırsınız dakikalar içinde makyajınızı yaptınız. Bugün bol bol eğlenmeyi de ihmal etmeyin.