Hangi Far Paleti Senin Olmalı?

Günümüzde kozmetik marketlerde birbirinden farklı markaların birbirinden farklı renklere sahip far paletlerine rastlıyoruz. Onlarca palet arasında kendinizi kaybederken hangi paletin size uygun olduğunu anlamakta zorlanıyor musunuz? O halde doğru yerdesiniz! Yazımızda beğenilerinizden yola çıkarak size en uygun far paleti önerisinde bulunacağız! Hangi far paleti senin olmalı, merak ediyorsan hadi yazımızın devamına! Keyifli okumalar..

Gün içerisinde makyajınız oldukça sade, dikkat çekici olmayan, ama yine de moderm bir görünüşe sahip ise ihtiyacınız olan tek palet toprak tonlarını içeren bir palet olmalıdır! İçerisinde bej tonları, açık kahve tonları, koyu acı kahve tonları veya boz kahve tonları bulunan tüm far paletleri ile muazzam günlük makyajlar ortaya çıkartabilirsiniz! Ayrıca bu tarz paletlerin içerisinde bulunan daha koyu kahve tonları ile dumanlı bir göz makyajı yaratarak gece makyajına da da uyum sağlayabilirsiniz!

Renkli Far Paletleri

Etkinlikten etkinliğe, konserden konsere koşturan dinamik ve genç bir yapınız var ise o halde göz makyajlarında da iddialı far paletlerine yönelebilirsiniz! Özellikle içerisinde yeşil, haki, turkuaz, lacivert ve bilimum renkleri barındıran far paletleri tam size göre! Sedefli faarlardan oluşan bu paletleri dilerseniz parmaklarınız yardımı ile uygulayabilir, dilerseniz fırçanızı bir miktar sabitleme spreyi ile ıslatarak daha metalik bir görüntü yaratabilirsiniz! Bu tarz iddialı far paletleri ile rengarenk maskaraları da denemeyi unutmayın!

Renkli Gözler İçin Paletler

Göz renginiz ela, yeşil veya mavi ise o halde mürdüm, bordo tonları göz renginizi daha da vurgulayacak ve ortaya çıkartacaktır! Dumanlı göz makyajlarından, daha sade göz makyajlarına varana kadar bu tonlar ile birbirinden farklı makyajlar yaratabilirsiniz! Renkli gözleri olduğundan daha açık renkli gösteren ve rengini belli eden mor mürdüm bordo tonlarında ki paletleri özellikle içinde bulunduğumuz sonbahar aylarında muazzam şekilde kullanabilirsiniz. bu tarz far paletler ile incecik siyah bir eyeliner harika gidecektir. Özellikle pürüzsüz bir ten makyajı, hafif parlatıcı çıplak dudak rengi ile bu tarz göz makyajını yaparak gözlerinizi daha da ortaya çıkabilir vurgulayabilirsiniz! Gözleriniz ortaya çıkarken yanaklarınıza ise şeftali, uçuk pembe tonlarında allıklerı tercih ederek makyaj görünümünü tamamlayabilirsiniz!