Kaş ifademizi değiştiren ve bizi olduğumuzdan daha sinirli, daha öfkeli veya daha mutlu göstermek gibi mucizevi etkilere sahip olan çok önemli bir ifade unsurudur. Nasıl ki saçlarımız hakkında uzun uzadıya düşünüyor ve kestirmek için bazen aylarca bekliyorsak kaş şeklimize karar verirken de bir o kadar özenli davranmamız gerekiyor. Çünkü yüzümüzün çerçevesidir kaşlar..

Kare yüzler için en uygun kaş modeli olabildiğince doğal, orta kalınlıkta kaşlardır.. Çünkü kare yüzler hali hazırda sert bir ifadeye sahip olduğundan kaş şekilleri bir o kadar yumuşak tutulmalıdır. Bu yüzden kalın kavisli kaşlar yerine kaşın kendi doğal görünüşünden yana olunmalıdır. Orta kalınlıkta hafif kavisli kaşlar kare yüzlere çok yakışır.

Oval yüzler ise bunun tersi olarak biraz daha yüz hatlarını keskinleştirmek ve kendilerine ifade katabilmek için kavisli kalın kaşları tercih etmelidir. Bunun için kaşlar yanlara doğru uzun bir şekilde hafifçe yuvarlak olacak şekilde kavisli bitmelidir.

Yuvarlak yüzler aslında olduğundan biraz daha kilolu algılanır. Bu yüzden yüzdeki dengeyi koruyabilmek için kaşlara net bir ifade vermek önemlidir. Yuvarlak yüzler kavisli kaşları kaldırabilecek kadar idealdir.

Son olarak uzun yüzler için kavisli kaşlar kesinlikle önerilmiyor. Kaşlar olabildiğince düz olmalı. Bu yüzünüzün daha dengeli bir formda görünmesine yardımcı olacaktır. Kaşlara kavis vermek yerine yatay bir şekilde düzleştirmeye ve kavisini azaltmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde kavisli kaşlar yüzünüzü çok daha uzun göstereceğinden sert bir ifadeye sahip olursunuz.