Hangi Kombine Nasıl Makyaj Gider?

Kombinlerin en büyük tamamlayıcısı şüphesiz makyajlar! Makyaj ve kombin bütünlüğü sağlandığında olduğunuzdan çok daha şık bir görünüme ulaşırsınız. Özellikle günlük hayatta kombinlediğiniz parçaları daha fazla öne çıkartmak için makyaj teknikleri çok önemlidir. Yazımızda hangi kombin ile nasıl makyajların gidebileceği konusunda sizlere fikir vermek istedik. Yazımızdan faydalanarak kombinlerinizi yıldız hale getirmek için önerdiğimiz makyajları uygulayabilirsiniz. Yazımızı hazırlarken en güncel makyaj trendlerinden ve moda dergilerinden esinlendik, keyifli okumalar!

Kot Kombinler

Kot ve spor kombinlerin vazgeçilmesi kot pantolonun üzerine giyilen beyaz tişörtler, altında giydiğimiz sneaker ve spor ayakkabılarının tamamlayıcısı olarak nasıl bir makyaj yapmalıyız? Öncelikle ten makyajınızı olabildiğince sade tutmanız gerekiyor. Bunun için BB ve renk eşitleyici CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Bol bol aydınlatıcı ve allık uygulayabilir daha canlı görünebilirsiniz. Göz makyajınızı sade tutarak sadece bir maskara ile tamamladığınızda dilediğiniz ruj rengini kullanabilir veya dudaklarınızda sadece lip balm, parlatıcı uygulayarak daha fresh bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Siyah, Ağır ve Şık Kombinler

İster günlük hayatta, istersiniz herhangi bir davete giderken çoğunlukla siyah parçalar ile kombine edilmiş, biraz daha şık olan kombinlerinizde kullanabileceğiniz makyaj en az kombininiz kadar gösterişli olmalı! Hafif saten veya mat bitişli fondöteni cildinize makyaj süngeri ile uygulayın. Bu fondötenin teniniz ile tamamen bütünleşmesini ve yapay bir görüntü oluşturmasını engelleyecek. Ardından elmacık kemiklerinizin altına hafif bir kontür uygulayabilirsiniz. Bu yüz hatlarınızı daha kemikli ve belirgin görünmesine yardımcı olurken yüz hatlarınızı daha da yukarı kaldırarak sizi daha taze bir görünüme ulaştıracaktır. Size en çok giden gül kurusu veya kırmızı tonlarındaki rujunuzu ve uyguladıktan sonra dilerseniz hafif bir eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Bol bol maskara uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu makyajda allık kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü yüz hatlarınızı zaten ön plana çıkardığımızdan allık biraz fazla durabilir.

Çiçekli Fresh Elbiseler

Yaz aylarında sıklıkla kullandığımız çiçekli elbiselerinin en güzel tamamlayıcısı hafif topuklu ayakkabılar veya sandaletler! Saçlarınızı dalga dalga yaparak açık bıraktığınız veya örgü yaptığınız kombinizi canlı bir ruj ile tamamlayabilirsiniz! Özellikle turuncu, mercan tonları gibi renkleri bu tarz cıvıl cıvıl elbiseler ile kullanabilirsiniz! Ten makyajınızı olabildiğince sade tutup göz altlarınızı iyi kapatmaya ve daha taze bir görünüm için elmacık kemiklerinizin üstü noktalarını bol bol aydınlatıcı uygulamaya özen gösterin. Bu tarz makyajlar için krem ve likit formda ürünler kullanabilirsiniz. Cildinizi matlaştırmadan sağlıklı bir parlaklık yakalamış olursunuz.