Maskara seçiminde markası, maskarının yapısı kadar fırçaları da önemli. Hangi fırça yapısının kirpiklerine uygun olduğunu öğrenmek istiyorsan yazımızın devamında bekleniyorsun! Keyifli okumalar!

Eğer volumlü, dolgun ve gür kirpiklerden hoşlanıyorsan aradığın maskara fırçası kıl yapıda olmalı. Silikon fırçalar daha çok tek tek ayırıp uzatırken kıl fırçalar kirpiklere volum kazandırır ve dolgunluk verir. Eğer bir maskara da aradığın şey kirpiklerini gür ve dolgun göstermek ise kalın, tombul, kıl maskara fırçalarına yönelmelisin.

Eğer aradığın şey kirpiklerini daha çok göstermek, tek tek ayrılmış bir görüntü ise o zaman dikenli gibi çıkıntıları olan, silikon yapıda fırçalara yönelmelisin. Bu tarz fırçalar kirpikleri dipten uca kavrayarak tek tek ayırmada yardımcıdır aynı zamanda kirpiklerini uzatarak daha sade, günlük bir maskara görünümü verirler.

Benim Kirpiklerim çok kıvrık olsun ve gün boyu öylece kalsın diyorsan kaşık formda maskara fırçalarını denemelisin. Eğer istediğin şey tek tek ayrılmış ve kıvrık kirpikler ise o zaman hem silikon yapıda hem de kaşık formda fırçaları tercih etmelisin. Bu kirpiklerinin daha kıvrık görünmesine yardımcı olacaktır.

Kirpiklerin kıvrık ama aynı zamanda dolgun olmasını istiyorsan tombul kıl fırçalı aynı zamanda kaşık gibi bükük formda maskara fırçalarını tercih edebilirsin.

Tüm maskara çeşitlerinde daha etkileyici ve profesyonel bir görüntü istiyorsan maskaranı uyguladıktan sonra mutlaka boş ve temiz bir maskara fırçası ile kirpiklerine tekrar tara. Bu görüntünün çok daha etkileyici olduğunu fark edeceksin.