Hangi Nude Ruj Sana Uygun?

Buğulu göz makyajlarının tamamlayıcısı, ten makyajının bütünleyicisi, son zamanların en popüler ruj renklerinden biri olan nude rujlar herkese kolay kolay yakışmıyor! Aslında bunun en büyük sebebi doğru nude ruju bulamamış olmanız! Nude ruj cilt alt tonu ile oldukça alakalıdır. Bu yüzden cilt renginizi tanımanız, cilt renginize yakışacak nude ruju bulmanız açısından oldukça önemlidir. Yazımızda doğru nude ruj rengi nasıl bulunur, size en çok yakışan nude ruju seçerken nelere dikkat etmelisiniz? gibi konulardan bahsettik, keyifli okumalar..

Nude Ruj Seçimi

Nude tonlu rujların da tıpkı kırmızı rujlar gibi çok çeşitli renkleri bulunur. Kimi ten renginizi daha da ortaya çıkartır, kimi yanlış tercih edildiğinde sizi solgun gösterirken dişlerinizi sarı dahi gösterebilir.. Bu yüzden nude ruj seçerken cilt alt tonuna ve rujun rengine oldukça dikkat etmeniz gerekiyor..

Örneğin bej tabanlı nude rujlar rujlar hemen hemen her ten rengine yakışır. Çünkü nötr tonlu olduklarından dolayı her cilt rengine kolayca uyum sağlarlar.. Fakat sarı alt tonlu rujlar hem dişleri sarı gösterir hem de pembe alt tonlu ciltlere hiç yakışmaz!

Cilt renginizi öğrenmek istiyorsanız damarlarınıza bakabilirsiniz. Eğer damarlarınız maviye dönük görünüyorsa soğuk alt tonlu, yeşil görünüyorsa sıcak alt tonlu her iki damar rengini birden görünüyorsanız nötr alt tonlusunuz demektir. Bundan yola çıkarak sarı alt tonlu rujların Buğday ve sıcak tonlu renklere yakışacağını söyleyebiliriz.. Eğer daha beyaz tenliyseniz içerisinde hafif sıcaklık bulunan nude rujları tercih edebilirsiniz. Dişlerinizi beyaz gösterecek bir ruj tercih etmek istiyorsanız içerisinde sarılık bulundurmayan daha soğuk renkler bulunduran rujları tercih edebilirsiniz.

Rujların tamamlayıcısı olan dudak kalemleri de dudaklarınızı dolgun ve pürüzsüz göstermek için önemli ayrıntılardan biridir. Dudak kalemini doğru şekilde seçtiğiniz ve nude ruj ile birlikte uyum sağlayacak şekilde tercih edin. Kalem ile dudak çizginizi hafifçe belirginleştirip dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Nude rujları kullanmanın en önemli kurallarından biri de dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlamakır.. Bu rujlar diğer rujlara oranla dudak kusurlarını daha fazla belli ederler. Rujların dudağınıza güzel durmasını istiyorsanız mutlaka uygulama öncesi şeker ve bal ile dudak peelingi yapmalısınız, ardından dudaklarınızı bolca nemlendirip dudak çizgilerini azaltabilirsiniz. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız aynı tonlarda tercih ettiğiniz dudak kaleminizi tıpkı bir ruj gibi bütün dudağımıza uyguladıktan sonra üzerine rujunuzu uygulayabilirsiniz.