Hangi Saç Kesimi Kişiliğinizi Yansıtıyor?

Kadınların en önemli aksesuarlarından biri olan saçları onlar için oldukça önemlidir. Öyle ki birçok saç kesimi kişilik hakkında bize bilgi verebilir. Kuaförden çıktığınızda kendinizi ekstra mutlu bir insan olarak hissediyorsanız bu saç kesimininin size yakıştığını düşündüğünüzden ve kişiliğinize uygun bir saç kesimi tarzını bulduğunuzdandır. Aksi şekilde kuaförden çıktığınızda herhangi bir kesim sizi mutsuz ediyorsa bu kişiliğinize ve genel tarzınıza uymadığındandır. Gelin kişiliğinize en uygun saç modelini birlikte keşfedelim, hangi saç kesimi kişiliğinizi yansıtıyor keşfetmek için hadi yazının devamına, keyifli okumalar..

Eğer gün içerisinde tarzınız minimal, rahat ve spor ise o halde düz saç kesimleri hem tarzınıza hem de stilinize oldukça uygun olacaktır! Düz saç kesimlerinin en büyük avantajı özellikle düz saçlarda muhteşem bir görünüm yaratmasıdır. Fakat saçlarınız ekstra kıvırcık ve dalgalı ise düz saç kesimleri önerilmez. Katlı saç kesimleri ile saçlarınızı daha havalı ve hacimli gösterebilirsiniz. Düz saç kesimlerinin en büyük avantajlarından biri de özellikle at kuyruğu, yarım at kuyruğu ve örgü gibi modellerin rahatlıkla uygulanabilmesi. Eğer sizin de fazla dikkat çekici bir tarzınız yok ise veya günlük anlamda rahat ve spor giyinmeyi seviyorsanız özgür ruhlu bir kadınsınız düz saç kesimlerini tercih edebilirsiniz.

Bohem Saç Kesimi

Hem tarzınızda hem kişiliğiniz de baskın bir karakter olmayı, öne çıkmayı seviyorsanız o halde katlı saç kesimleri tam sizlik! Özellikle kulak hizasında başlayan katlı saç kesimleri her daim modern ve şık bir görüntü yaratıyor. Sizde saçlarınızı katlı şekilde kestirerek saçlarınızın daha hacimli olmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bu modellerde saçlarınızı kendi dalgası ile kullanabilir sadece kurutarak evden dışarı çıkabilirsiniz. Böylece hem iddialı hem gösterişli saç modeliniz ile aynı zamanda pratik modeller uygulayarak kullanabilirsiniz.

Eğer tarzınız biraz daha romantik Bohem ve salaş ise o halde kahküllü saç kesimlerini deneyebilirsiniz. Kahküllü saç kesimleri gün içerisinde birçok modeli yapmanıza imkan tanır. Örneğin at kuyruğu veya herhangi bir bandana ile yapılmış basit modeller bile kahküllü saçlarda oldukça farklı bir etki yaratır. Eğer siz de gün içerisinde saçlarınızı daha toplu kullanmaktan hoşlanıyorsanız kakül kestirerek çok daha bohem ve modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Asi kişiliğinizi farklı ruhunuzu yansıtmanın en güzel yollarından biri de kısacık modern saç kesimleri! Saçlarınızla uzun saatler uğraşmak istemiyorsanız ve kısa saçın rahatlığını konforunu yaşamak istiyorsanız o halde birbirinden farklı modern saç kesimleri bulunuyor. Özellikle kısa saçlarda Bob saç kesimleri oldukça modern bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır.