Her zaman kafaları karıştıran bir sorudur bu, ‘hangi yaşta hangi bakım ürünlerini kullanmalıyım?’ Kırışıklık kremleri ne zaman kullanılmalı, güneş koruyucuların önemli, göz çevresi kremlerinin kullanımı.. Yazımızda her yaşa uygun bakım önerilerini bulabilirsiniz, keyifli okumalar..

20 li Yaşlar İçin Bakım Önerileri

Henüz 20 li yaşların başındaysanız ve size ağır gelmeyecek, cildinizi yormayacak bakım ürünleri arıyorsanız kullanmanız gereken en temel bakım ürünlerini paylaşacağız. Bu yaşlarda düzinelerce farklı kreme ihtiyacınız yok. Oldukça minimal bir bakım sepeti oluşturabilirsiniz. İşe ilk olarak içeriği temiz bir güneş koruyucu krem edinerek başlayın. Güneş koruyucu kremler yaş ve mevsim farketmeksizin herkesin, yaz-kış demeden kullanması gereken ürünlerdendir. Cilt tipinize uygun bir günlük krem edinerek cildinizi nemsiz bırakmamaya özen gösterin. Dudaklarınız için de mutlaka bir dudak koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

30 lu Yaşlarda Bakım Nasıl Olmalıdır?

Yeni yeni oluşmaya başlayan minik kırışıklıklarınızı minimuma indirmek için yukarıdaki ürünlere ek olarak içeriği temiz bir göz kremi edinebilirsiniz. Ayrıca gece için cilt serumlarından ve kırışıklık karşıtı mimik kremlerinden de faydalanabilirsiniz. Unutmayın cildinizin ihtiyacı doğrultusunda ‘minimum’ ürün kullanmak o ürünlere olan ihtiyacınızı da minimuma indirecektir. Tüm vücudunuzu nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Özellikle yaşlılık belirtilerinin en çabuk görüldüğü yerlerden biri de ellerdir. Ellerinize yoğun nem veren kremleri gece yatmadan önce bolca uygulayabilirsiniz.

40 Yaş Ve Üzeri İçin Bakım Önerileri

İçerisinde kolajen desteği bulunan kırışıklık kremlerini kullanarak yaşlanma etkilerini azaltabilirsiniz. Hem göz çevresi hem de dudak çevresi içi özel kremler kullanarak cildinizin ihtiyacına yönelik bakımlar yapabilirsiniz. Selülit jelleri ve vücut sıkılaştırıcı kremleri duştan sonra düzenli olarak uygulayarak hem vücudunuzu nemlendirip hem de kan akışını hızlandırarak daha gergin ve diri bir cilde sahip olabilirsiniz.