Hayalinizdeki Gelinliğe Adım Adım Yaklaşırken Bunları Göz Önünde Bulundurun

Her kadının büyülü rüyası kendisine yakışan, kendisini içinde iyi hissedebileceği en mükemmel gelinliği bulmaktır. Bunun için zaman zaman tartışmalar çıkar ve kadınlar çok stresli anlar yaşarlar. Hatta kimi zaman eşleri olacak kişilerle bile tartışmalar söz konusu olabilir. Gelinlik seçimi bu kadar önemliyken sizleri biraz olsun stresten kurtarmak adına bu yazıyı hazırladık. Gelinlik seçerken hayalinizdeki gelinliğe ulaşırken dikkat etmeniz gereken çeşitli püf noktalarını yazımızda sizler için derledik, keyifli okumalar.

Gelin adaylarının halihazırda düğün stresi ve gelinlik seçiminin stresi üzerinde olduğunu tahmin edebiliyoruz. Fakat ideal gelinliğinizi bulurken hayalinizdeki gelinlik ile aynı zamanda vücut proporsiyonunuzu aynı kefeye koyup terazide tartmanızı öneriyoruz. Hayalinizdeki gelinlik belki de vücut tipinize hiç uyumayacak ve sizi olduğunuzdan daha kilolu, daha zayıf, daha kısa boylu gösterecek. Bunu göz önünde bulundurarak en ideal gelinliğinizi hayalinizdeki gelinlik formu ile karşılaştırabilirsiniz. Örneğin eğer ki nispeten dar omuzlarınız var ise küçük göğüslere sahipseniz straplez formundaki gelinlikler hem düğün sırasında size zor anlar yaşatacak, göğüs kupunuzdan aşağı düşecek, hem de dar olan omuzlarınızı ekstra dar gösterecektir. Bunun yerine vatkalı, omuzlarınızı biraz daha geniş gösteren volanlı gelinlikleri seçmelisiniz. Bu tarz kendinden silikonlu, askılı gelinlikler üst kupunuzu daha düzgün gösterecektir.

Keza çok kısa boyluysanız prenses tipi gelinlikler yerine bu kadar kabarık olmayan A kesim gelinliklere yönelebilirsiniz. Çan şeklinde aşağı aşağı doğru hafif şekilde açılan bu gelinlikler vücut proporsiyonunuzu daha ideal gösterecektir. Yüksek belli olduğundan dolayı bacak boynuz ekstra uzun görünecektir. Eğer ince ve zarif bir gelinlik seçmek istiyorsanız o halde balık model denilen gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Gelinlik seçimi yaparken düğününüzün olacağı mevsim, düğünün olacağı mekanda çok önemlidir. Dış mekan ile düğün salonu arasında dağlar kadar fark vardır. Örneğin dış mekan için daha çok çiçekli minik duvaklı ve bahara uygun bir gelinlik seçerken, salon için biraz daha gösterişli, inci işlemeli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Düğününüzün olacağı mevsime göre üzerinize pelerin alabilir, kollu bir gelinlik seçebilir veya tamamen askısız bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Yani gelinlerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan ilki vücut proporsiyonu, diğeri düğünün yapılacağı mekan, bir diğeri ise düğünün yapılacağı mevsimdir. Bu üç kriteri göz önünde bulundurarak ideal gelinliğinizi bulabilirsiniz.