Hayatınızı Daha Aktif ve Daha Dinamik Yaşamanızı Sağlayacak Pratik Öneriler

Gün içerisinde sık sık enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız ve günün geri kalanını nasıl getireceğinizi tahmin ederken adeta enerji düşüklüğünden uykuya dalacak gibi oluyorsanız, o halde hayatınızın kontrolünü eline almanızın zamanı geldi demektir. İşte daha aktif bir gün geçirmek için, hayatınızı daha enerjik sürdürmek için uygulayabileceğiniz pratik öneriler, keyifli okumalar..

Organlarınızın Verimli Çalışması İçin Su’yu Eksik Etmeyin!

Gün içerisinde ne kadar su tükettiğiniz vücudunuzun enerjisini yakından ilgilendirir özellikle yoğun iş temposundan veya yoğun okul hayatından gün içerisinde su içmeyi unutuyorsanız bu vücudumuz için elzem olan bir içeceği tüketmemenizden dolayı size enerjisizlik olarak geri dönüyor olabilir. Su tüketimi insan sağlığı açısından çok önemlidir. Eğer gün içerisinde ne kadar su tükettiğinizi hesaplamak istiyorsanız telefonunuza özel aplikasyonlar indirebilir ve her su tüketiminizde işaretleme yaparak gün içinde en az iki buçuk üç litre su içmeye ulaşabilirsiniz. Hayatınızı aktif yaşamakla kalmaacak bu basit öneri ile cilt, saç güzelliğinizi de gözlemleyeceksiniz!

Hareket Edin, Kan Dolaşımını Hızlandırın

Gün içerisinde sadece masa başında iş yaptığınız halde enerjisiz hissediyorsanız o halde mekan değişikliği öneriyoruz. Elbette mekan değişikliği derken işyerini terk etmeniz den bahsetmiyoruz. Fakat masa başından kalkarak birkaç hareket yapıp bir kafeye bir büfeye yürüyerek gitmek bu harekete dahil. Önemli olan bulunduğunuz ortamdan iki 3 dakika bile olsa uzaklaşmak, yürümek ve bacaklarımızdaki kan dolaşımını artırmak. Kan dolaşımı arttığında beyninize daha fazla oksijen gidecek ve bu sayede siz de kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Gün içerisinde ara öğün olarak atıştırmalık olarak sağlıklı şeyler tüketmeniz de çok önemlidir.

Paketli ve Hazır Gıdalardan Kaçın!

Sağlıksız gıdalardan uzak durarak çantanıza attığınız kuruyemişleri gün içerisinde tüketerek enerjinizin yerine gelmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin granola veya badem, fındık, ceviz gibi şeyleri tüketerek enerjinizin yerine gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Paketli, hazır halde satılan gıdalardan, meyve sularından uzak durun! Bu tarz gıdalar sürekli olarak tüketildiğinde içindeki koruyucu maddeler nedeni ile toksik etkisi yaratıyor ve birçok hastalığa davetiye çıkartıyor!