Hayattan Kaçırdığınız Mutlulukları Keşfedin

Hayat davamlı bir koşuşturma ve mücadele ile devam ederken zaman su gibi akıp geçiyor.. Doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak bir yana ruhumuzu bile dinleyemiyoruz çoğu zaman.. Dolayısıyla hayatta kaçırdığımız birçok mutluluğu erteleyip duruyoruz.. Gözümüzün önündeki güzellikleri bir türlü fark edemiyoruz.. Onları göremiyoruz.. Dolayısıyla değerlendiremiyoruz.. Hepsi boşa gidiyor.. Belki bu yazı sizin için milat olur ve hayatımızdaki ufak tefek mutluluklardan haz duymaya başlarsınız.. Yazımızı gözlerini saf mutluluklara dikmek isteyen, kısacası mutlu olmak isteyenler için hazırladık, keyifli okumalar..

Yazımızda çok klişeden bahsedeceğiz ama aslında bunların hepsi doğru’ En son ne zaman bir hayvanın yemek yemesinden mutlu oldunuz? Örneğin bir hayvanın herhangi bir öğününde doyması için ne zaman ona yardım ettiniz? Çantanızda kuru mama taşıyarak hayvanların bir öğünü dahi olsa açlıklarını giderebilirsiniz. Bir hayvanın doymasını sağlamak, onu yemek yerken izlemek ruhsal bir doyum yaşamanıza yardımcı olacak ve en önemlisi vicdan hürriyetini hatırlamanız için, size insan olduğunuzu hatırladığı için yardımcı olacaktır..

Uzun zamandır masa başı bir işte çalışıyorsanız ve çevrenize karşı adeta kapalı bir kutu gibi davranıyorsanız o halde bu hafta sonu yürüyüşe çıkmanın vakti geldi de geçiyor bile! Çevrenizde en yakın park, bahçe neresi varsa kendinizi dışarı atın! Ama günün herhangi bir saatinde değil, en erken saatinde! Kuşların cıvıldadığı, Güneşin henüz yeni doğmaya başladığı saatlerde sırt çantanızı alın, kulağınıza kulaklarınızı takın, suyunuzu yanınıza alın ve mümkünse bisiklet ile şöyle bir tura çıkın! En son doğanın güzelliklerini ne zaman keşfettiğinizi bir düşünün.. Belki aylar önce..

Bu yürüyüş kendinizi dinlemeniz için bir fırsat yaratacak ve eminiz birçok şeyi içinizde çözümleyeceksiniz, şehrin stresi insanların sesleri olmadan en erken saatte kendinizi doğaya bırakmak sizi çok iyi gelecek.. Bir süre sosyal medya detoksu yapmaya ne dersiniz? Sosyal medyanın bize hoş vakit geçirttiği bir gerçek, fakat çoğu zaman bizi kendine bağımlı hale getiriyor ve birçok güzelliği görmemizi engelliyor. En son ne zaman klasik müzik dinlediniz? Bırakın sosyal medyayı ve kendinize klasik bir müzik açarak kendinizi müziği atmosferine bırakın, bu sürede hiçbir şey yapmadan isterseniz öylece uzanabilir isterseniz evde kendi kendinize dans bile  edebilirsiniz.