Her Gelinin Bilmesi Gereken Güzellik Sırları

Kadınların en özel günlerinden biri şüphesiz düğün günleridir. Gelinler bu özel günde en güzel, en özenilmiş ve en zarif halleri ile hatırlanmak isterler. Bakım ve makyaj konusunda her gelinin bilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Eğer siz de henüz yeni yeni evlilik hazırlıkları yapıyorsanız ve şimdiden düğün gününüz için heyecanlıysanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız! Keyifli okumalar;

Cilt makyajının pürüzsüz görünmesi için mutlaka önceden nem maskeleri yapılmalı. Bu her gelinin bilmesi gereken küçük ama önemli bir püf noktasıdır. Özellikle düğünden bir hafta önce cilt bakımınız ekstra özen göstererek cildinize zaman ayırmanız gerekiyor. Bu makyajın yüzünüzde daha güzel durmasına ve pütür pütür görünmesine engel olacaktır. Nem maskeleri, özellikle uykuda uygulanan nem maskeleri çok etkilidir. Siz uyurken cildinize neme doyurur, aynı zamanda cildinizde renk eşitliği sağlar ve koyu lekelerin görünümünü azaltır. Nemlenmiş bir cilt makyajı daha iyi tutar, kırışıklıkları belli etmez ve en önemlisi makyaj cildinizde pütür pütür durmaz. Bu yüzden mutlaka düğünden bir hafta önce cilt bakımında peeling, tonikleme, nemlendirme adımına ek olarak gece uygulanan nem maskelerine de yer verin.

Epilasyon olmazsa olmaz bakımlardan biri. Fakat düğünden birkaç gün önce yapılan epilasyon sizi zor duruma düşürebilir. Özellikle hassas, çabuk kızaran, irite olan cildiniz var ise epilasyon olayını son günlere bırakmamanızı öneriyoruz. Aksi halde cildiniz tahriş olarak kızarabilir ve sizi rahatsız edebilir.. Eğer bu rahatsızlığın önüne geçmek istiyorsanız özellikle ağda veya sir ağda gibi işlemleri en azından bir hafta önceden yapmanızda fayda var. Böylece cildinizin kızarıklığı dinecek ve normale dönecektir. Ayrıca ağda ve epilasyon benzeri işlemlerden sonra mutlaka cildinizi yatıştıracak bepanthol kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Işıl ışıl bir ten görünümü için cilt makyajınızı yaptıktan sonra mutlaka boyun ve dekolte bölgenize de makyaj uygulatmayı unutmayın. Özellikle göğüs bölgesini hafif açıkta bırakan gelinlikler ile cildi ışıl ışıl gösteren sedefli vücut kremlerini tercih edebilirsiniz. Bu vücut kremleri teninizin daha parlak ve ipeksi görünmesine yardımcı olacaktır.