Eğer gönlünüzü kozmetiğe kaptırdıysanız ve tam bir koleksiyonerseniz bu yazı tam sizlik. İşte her makyaj severin rüyalarını süsleyen olmazsa olmaz hit parçalardan oluşan kozmetik önerileri.

Likit Mat Rujlar

Son yılların en popüler Kozmetik ürünlerinden biri de likit mat rujlar. Özellikle uzun süre kalıcı olmaları ve renk skalalarının oldukça geniş olması ile popülerleşen likit mat rujlar her makyaj severin koleksiyonunda bulunması gereken ürünlerden. Renk renk, çeşit çeşit kadifemsi görünüşe sahip mat rujlar birçok farklı markada bulunuyor. Sizde rujun opaklığına ve kalıcılığına önem verenlerdenseniz koleksiyonunda mutlaka nude tonlardan ve gül kurusu tonlardan oluşan mat rujlardan edinmelisiniz.

Aydınlatıcılar

Işıl ışıl parlamayı ıslak ten makyajını sevenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Aydınlatıcılar makyaj koleksiyonerlerinin olmazsa olmaz Kozmetik ürünlerindendir. Özellikle şampanya ve bej tonlarında aydınlatıcılar hemen hemen tüm ten renklerine yakışan tonlardan. İster likit formda isterse toz formda aydınlatıcılar makyaj koleksiyonlarında en işlevsel ürünlerden. Aydınlatıcıları sadece elmacık kemiklerinin üzerinde değil göz pınarlarında ve far olarak da kullanabilirsiniz. Likit aydınlatıcıları ise mat ten makyajı ürünlerinizle karıştırarak daha ışıltılı makyajlar elde edebilirsiniz Yani bir aydınlatıcının kullanılamayacağı yer yoktur kızlar.

Ok Gibi Kirpikler İçin Rimeller

Çeşit çeşit fırça kombinasyonlarına sahip rimeller yine her makyaj koleksiyonerinde bulunması gereken ürünlerden. Kirpik yapınıza göre ister silikon isterse kıl fırçalı rimelleri tercih edebilirsiniz veya etkisinden memnun kaldığınız iki rimeli karıştırarak üst üste uygulayabilirsiniz. Rimel bir makyajın tamamlayıcısıdır. En iyi rimeli bulmak ise her zaman kolay değildir. Kirpik yapınıza en uygun rimeli bulmak için fırça yapılarına dikkat edebilirsiniz.