Makyaj sever ve koleksiyoner bir kadınsanız ve işlevsel temel dudak ürünlerini koleksiyonunuza eklemek istiyorsanız yazımızdan yardım alabilirsiniz. İşte her tarzdan ‘olmazsa olmaz’ temel dudak ürünleri;

Renkli ve Renksiz Dudak Koruyucular

Dudak koruyucular günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdalar. Nasıl ki ellerimizi, yüzümüzü, vücudumuzu nemlendirmek büyük bir ihtiyaç ise dudaklarımıza da gereken nemi sağlamak için dudak koruyucular o kadar gerekli. Günlük hayatta makyajsız olduğunuzda dudaklarınızın daha renkli ve canlı görünmesi için renkli lip balmlardan faydalanabilirsiniz. Renkli dudak koruyucular rujunuzun rengini değiştirebilir, bu yüzden rujların altına kullanmak için renksiz bir dudak koruyucu edinmeniz akıllıca olacaktır. Özellikle mat ve dudağı kurutan rujları uygulamadan evvel mutlaka dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.

Bordo Ruj

Her kadının sahip olması gereken bir ruj rengidir ‘bordo’.. Özellikle havalar soğumaya başladığında, sonbahar kış aylarının vazgeçilmez rengi olan bordoyu dudaklarınızda taşımak için makyaj koleksiyonunuzda mutlaka size yakışan bir bordo ruj bulunmalı diye düşünüyoruz!

Her Ruja Uyum Sağlayabilecek Joker Dudak Kalemleri

Koyu ve açık renklerdeki rujları kusursuz uygulamak için en az 3-4 farklı tonda dudak kalemlerine ihtiyacınız olabilir. Dudak kalemlerini dudak çizginizi kusursuz belirlemek için kullanabileceğiniz gibi ruj olarak tek başına da uygulayabilirsiniz. Koyu ve açık renklerdeki rujlarınızın hepsine uyum sağlayacak ara renklerdeki dudak kalemlerini tercih ederseniz 1 kalemi birçok farklı ruju çerçevelemek için kullanabilirsiniz.

Çıplak Dudak Rengi Rujlar

Koyu göz makyajlarıyla veya ‘yok gibi’ doğal makyajlarla kullanmak için dudak renginize yakın rujlar makyaj koleksiyonunuzda mutlaka yer almalı. Bu tarz rujlar kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle ne süreceğinizi bilmediğiniz ve yanlış bir dudak rengi seçmekten kaçındığınız günlerde dudak renginize yakın bir ruju sürerek risksiz bir şekilde makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Şeffaf Parlatıcılar

Mat rujlar altın çağını yaşıyor olsalar da taze ve genç bir görünüm için elinizin altında bir dudak parlatıcı bulundurmanızı öneririz.Özellikle yazın bronz tenlerde oldukça çarpıcı görünümler yaratan dudak parlatıcıları 2017 yılında geri dönecek gibi duruyor, bizden söylemesi!