Her Yaşa Uygun Cilt Bakım Önerileri

Cilt bakımı ergenlik döneminde başlayan ve özellikle orta yaş ve üzeri kadınları çok daha yakından ilgilendiren bir bakım rutinidir. Cilt bakımını doğru ürünlerle ve doğru şekilde yapmadığınız da cildinizin daha çabuk deforme olmasına ve daha çabuk yaşlanmasına zemin hazırlamış olursunuz. İşte her yaşa uygun cilt bakım önerileri ve asla yapmamanız gereken cilt bakım hataları keyifli okumalar..

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle cilt tipinizi belirleyin. karma, normal, kuru veya yağlı ciltlere özel arındırıcı cilt bakım ürünlerini kullanmanız gerekiyor. Özellikle cilt temizliğinde kuru ve hassas ciltlerin cildini ekstra kurutmayacak, nem sağlarken temizleyecek ürünlere ihtiyacı varken yağlı ciltlerin aksine fazla sebumu giderecek, cildi tertemiz bırakacak ürünlere ihtiyacı vardır. Bu yüzden hangi yaşta olursanız olun cilt tipinize uygun bir yüz temizleme ürünü kullandığınızdan emin olun!

Yatağa Temiz Bir Cilt İle Girin

Hangi yaşta olursanız olun asla atlamamanız gereken en önemli cilt bakım kurallarından biri de özellikle yatarken cildinizin temiz olması! Gece cilt temizliği çok daha önemlidir. Çünkü gece tıpkı organlarımız gibi cildimizde dinlenerek kendini yeniler ve bir sonraki güne kendini hazırlar. Yatağa kirli bir cilt ile girdiğinizde gece boyu cildiniz nefes alıp dinlenme fırsatı bulamayacağından yakın zamanda donuklaşıp cansızlaşacak ve hatta sivilcelenecektir. O yüzden yatarken temiz bir cilt ile yatmak hangi yaşta olursanız olun dikkat etmeniz gereken temel cilt bakım kurallarındandır.

Yüz Masajı

20’li yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile sabah akşam cildinizi nemlendirmelisiniz, bunu yaparken cilt bakım ürünlerini aktive etmek için küçük bir masaj yardımı ile cildinize yedirebilirsiniz. Bu masaj ile hem ürünü cildiniz daha iyi emecek hem de kan dolaşımınız hızlandığından dolayı cildiniz daha pürüzsüz görünecek, daha geç kırışacaktır. Hangi ürünü uygularsanız uygulayın minik parmak hareketleri ile yüzünüze hafifçe masaj yaparak uyguladığınızda kısa zamanda farkı göreceksiniz. Kan dolaşımını aktif ettikten sonra yüzümüzün daha canlı, daha berrak, daha duru olduğunu gözlemleyeceksiniz. Özellikle 30 yaşından sonra dekolte ve boyun bölgenize krem uygularken boynunuza masaj yapmanız gıdı oluşumunu önleme açısından oldukça önemlidir.