Her Zaman Aklınızda Bulundurmanız Gereken 3 Olumlama Cümlesi

Hayatın akışı her zaman mükemmel ve mutluluk dolu olmayabiliyor.. Kimi zaman tökezlediğimiz, ayağımızın takıldığı ve kendimizi iyi hissetmediğimiz durumlar olabiliyor.. Son dönemlerde zor günler geçirdiyiseniz ve yazımıza rastladıysanız eminiz bu yazı size iyi gelecek! yazımızda üç farklı olumlama cümlesinden ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için motivasyon yaratacak bazı cümlelerden bahsettik, keyifli okumalar..

Yıllardır istediğiniz iş terfisini bir türlü alamıyorsanız, kavuşmak istediğiniz insana kavuşamıyorsanız veya hayal ettiğiniz yerde bir türlü kendinizi bulamıyorsanız, kendinize şu cümleyi tekrarlayın;

”Bir şey olmuyorsa çok daha güzeli olacağı için olmuyordur” bu motivasyon cümlesi ile kendinizi çok daha iyi hissedeceğinize eminiz! Eğer hayatınızda ne kadar zorlarsanız da bir şeyler rast gitmiyorsa, yolunda gitmiyorsa ve istediğiniz gibi olmuyorsa belki de daha güzel amaçlar için olmuyordur.. İleride yaşayacağınız daha güzel bir hayat daha farklı bir gelecek için şu an ufak tefek şeylerin olumsuz gitmesi sizi yıldırmasın! Emin olun hayatınızda mutlaka başardığınız güzel anılarınız da olacak! Siz yolunuza bakın ve mutlaka ilerleyin, asla durmayın, asla geriye bakmayın..

Belki klişe ama en güzel olumlama cümlelerinden biri de bardağın dolu tarafını görmektir.. Bir bardak düşünün, yarısı dolu, yarısı boş.. Siz daima bardağın boş tarafına odaklanır, sırf tüm olumsuzluklara takılırsanız evren size daha fazla olumsuzluğu sunacaktır.. Sahip olmadıklarınız için rahatsız olmak yerine sahip olduklarınız için şükretmeyi denediğinizde daha fazla olumlu şey çevrenize toplanır.. Hayatınızda ufakta olsa sahip olduğunuz her şeyin değerini bilin ve önemseyin.. Hepsi sizin sayenizde oldu, hepsi siz var olduğunuz için oldu, hayatınızdaki olumsuzlukları bir kenara bırakın ve gerçekten sahip olduklarınıza dört elle sarılın..

Bugün çok kötü geçmiş olabilir, bugün herhangi bir kaza yapmış olabilirsiniz, bir sevdiğiniz ile kavga etmiş olabilirsiniz.. Fakat aklınızdan çıkarmamız gereken bir cümle ”Yarın her zaman umut doludur”

Yarının getireceği hiçbir şeyi bilemezsiniz. Belki hayatınızda sizi mutlu edecek haberi alacaksınız, belki de yarından sonra hayatımız çok daha iyi bir yöne doğru yol alacak.. Bu yüzden umut etmeyi asla bırakmayın! Umut etmek insanın doğasında vardır. Siz umut ettikçe güzel düşünceler çevrenize toplanacak ve güzel insanlarla tanışacaksınız. umut etmeyi bırakıp içinize döndünüz de ise herşey farklı olacak. Bu yüzden yarın umut dolu bir gün yarın farklı bir gün..