Gün içinde bozulan makyajınızı saniyeler içinde eski haline getirebilmek, tazeleyebilmek için neler yapabilirsiniz? Az bir zamanda makyajınızı tazeleyerek güne, geceye nasıl devam edebilirsiniz? Yazımızda makyajınızın kat kat ve pudralı görünüme ulaşmadan nasıl tazeleyebileceğinizden bahsettik.

Üst Üste Pudralı Ürünler Uygulamayın

Makyaj tazelerken yapılan en büyük hatalardan biri üst üste pudralı ürünlerin uygulanmasıdır. Bu makyajınızı kat kat göstereceği gibi cildinizi de kuru ve pütür pütür gösterecektir. Üst üste pudra uygulamak, pudranın üstüne allık, aydınlatıcı gibi toz ürünleri tekrar tekrar geçmek makyajınızı tazelemekten çok, doğal görünümden uzaklaşmanıza da neden olur. Yanınızda taşıyacağınız sıradan bir gül suyu veya makyaj sabitleme spreyini yüzünüze sıkın veya makyaj sabitleme spreyinin yerine termal sularda kullanabilirsiniz. Bu makyajınızı bir anda canlandırarak cildinizdeki sebumu dengeleyecektir. Ardından pudralı ürünler uygulayabilirsiniz. Böylece yüzünüz kaybettiği nemi geri kazanacak ve pudralı ürünleri daha iyi tutacaktır.

Ruj Hataları

Likit mat rujların oldukça popüler olduğu son yıllarda yapılan en büyük yanlışlardan biri de mat rujları üst üste uygulamaya çalışmaktır. Rujların yapısından dolayı dudakları biraz kuruttuğu için üstüne bir kat daha mat ruj uygulamak hem rujun çatlamasına neden olur hem de kabuk kabuk ve kuru bir görüntü ortaya çıkartır. Bunun önüne geçmek için likit mat rujunuzu tazelerken mutlaka alttaki ruju silip dudak koruyucu uygulayıp tekrar mat rujunuzu sürebilirsiniz. Bunun için çantanızda kağıt mendil gibi satılan makyaj temizleme mendillerinden bulundurabilirsiniz. Ayrıca bu mendiller ile gün içinde göz altlarından akan makyaj kalıntılarını da temizleyebilirsiniz. Bir taşla iki kuş. Bingo!