Hızlı Oje Kurutmak İçin Farklı Yöntemler

Ellerinizin her daim bakımlı görünmesini istiyorsanız ve tam bir oje canavarıysanız sık sık oje değiştiriyorsunuz demektir. Birbirinden farklı oje renklerini tırnaklarımıza uygulamak, hem kendimizi daha iyi hissetmemize, hem de havamızın değişmesine yardımcı oluyor. Fakat bir anneyseniz, yoğun bir iş temposuna sahipseniz, sabahları erken çıkmak, akşamları erken yatmak zorundaysanız o halde ojenizin kurumasını beklemek için dakikalar harcamak istemiyorsanız demektir. Yazımızda birbirinden farklı oje renklerini deneyebilin diye daha hızlı oje kurutma yöntemlerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Ojelerinizin Formülasyonunu Kontrol Edin

Oje kurutma yöntemlerine geçmeden evvel ojenizin asla kurumamasının saatler sonra bile iz olmasının en temel nedeninden bahsedelim. Bildiğiniz gibi ojeler 4-5 ay sonra kıvamı değişecek şekilde yavaş yavaş bozulmaya başlarlar. Bunun en büyük nedeni ojenin hava alması ve yavaş yavaş yapısının sakızlaşmasıdır. Bunun önüne geçmek için ojelerinizin ağzını sıkı kapatmaya, ojelerinizi güneş görmeyen ve ışık görmeyen ortamlarda saklamaya özen gösterin. Eğer en sevdiğiniz ojeniz hala şişenin içinde dolu ise fakat yapısı bozuldu ise o halde çok cüzi bir fiyata alabileceğiniz, kozmetik marketlerde bulunan oje inceltici yağlardan faydalanabilirsiniz..

Ojelerinizi Hemen Atmayın, Damla ile Hayata Döndürün

En sevdiğiniz ojenizi daha uzun süre kullanabilmek için ojenizin içerisinde 4-5 damla bu sıvıdan damlatmanız ojenizi eski ince ve akışkan hale getirecektir. Şimdi gelelim daha kısa sürede pratik oje kurutma yöntemlerine. Öncelikle ojenizin ilk katını uyguladıktan sonra bir kaç dakika beklemeye özen gösterin. Üst üste uygulanmış kalın ojeleri hiçbir şekilde kurutamayacağınızı bilmelisiniz. İnce bir katman halinde uyguladığınız ojenizin hafif kuruduktan sonra ikinci katmanını geçin.

Buzlu Su İle Oje Kurutma Yöntemi

Buzlu su yardımıyla ojenizi çok daha kısa bir sürede kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir bardağın içerisine buzlu su koyun. Tırnaklarınızı hafifçe kuruduktan sonra buzlu suyun içerisine birden daldırın. Ojeniz şoklama etkisi ile çok daha kısa bir sürede hiçbir şekilde bozulmadan kuruyacaktır. Oje kurutmak için bir başka yöntem ise kurutma veya fön makinesi yöntemi. Fön makinasının soğuk tarafını açtığınızda ojeniz havanın etkisiyle çok daha kısa bir sürede kuruyacaktır. Ayrıca hiçbir iz olmadan herhangi bir yastık izi çıkmadan ojeniz pürüzsüz bir şekilde kuruyacağından dolayı güvenle kullanabilirsiniz.

Oje Kurutucu Spreyler İle Zamandan Tasarruf Edin

Bir başka oje kurutma yöntemi ise son zamanların en popüler kozmetik ürünlerinden biri olan oje kurutucu spreyler. Bildiğiniz gibi oje kurutucu spreyler ojelerin yapısını anında donduruyor ve ojeleri pürüzsüz bir şekilde kurutuyor. Oje kurutucu spreylerden faydalanırken ellerinizde ekstra krem olmamasına özen gösterin. Oje kurutucu spreyi birkaç santimetre uzaklıktan direk ojelerinizi üzerine uygulayabilirsiniz. Fazla yakından uygulandığında henüz kurumamış olan ojeleri hava akımı yardımıyla biraz olsun bozacaktır. Bunun önüne geçmek için belirli bir santimetreden sıkmaya, uzaktan eşit bir şekilde uygulamaya özen gösterin.