Diri, sıkı ve kasları belli olan bir iç bacak bölgesini herkes hayal eder. Ama bu bölgeyi çalıştırmak hep ertelenir. Çoğu kişinin önemsemediği bir kas bölgesi olduğundan doğal olarak bu bölgedeki kas gruplarını çalıştırmak için gerekli hareketler de fazla bilinmiyor.

Aslında çok basit ve temel hareketler ile yapabileceğiniz egzersizler sayesinde iç bacak kaslarınızı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Zıplama Hareketi

Bu hareket için ilk olarak bacaklarınızı omuz hizasında açın, ardından ellerinizi yukarı kaldırarak sanki bir objeye uzanmaya çalışıyormuşsunuz gibi belinizi de destekleyerek zıplayın. Ardından bacaklarınızı kapatın ve tekrar zıplayın, hareketi tekrar ederek bacaklarınızı açıp tekrar zıplayıp bu hareketi 3 set halinde 20’şer kere yaptığınızda iç bacak kaslarınızın kısa sürede çalışıp sıklaştığını hissedeceksiniz.

Yatarak Çalıştırma

Bu hareket hem iç bacak kaslarını çalıştıracak hem de hafif karın bölgesi kaslarınızı çalıştırarak sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Bu hareket için yoga matının üzerine düz bir şekilde uzanıp ellerinizi kalçanızın altına koyarak destekleyin. Ardından bacaklarınızı ağır hareketlerle yukarı kaldırıp aşağı indirin, bu şekilde bacaklarınız sıkılaşacak aynı zamanda karın bölgesi kaslarınızı da çalıştırmış olacaksınız.

Squat

Squat aslında hem karın hem kalça hem de bacak kaslarını aynı anda çalıştıran muhteşem bir egzersizdir. İç bacak kaslarını da güzel şekilde çalıştır. Bu hareket ile 3-4 kas grubunu aynı anda çalıştıracağızdan eğer vaktiniz yoksa tam sizlik, hepsi bir arada bir egzersiz olacaktır.

Yarım Bank

Yoga matına uzanın ve kollarınızı iki yana açarak kalçanızı yukarı doğru kaldırıp sıkın. Kalçanızı sıkarken aynı zamanda iç bacak kaslarınız da sıkılmış olacaktır. Böylece iç bacak kaslarınız ve kalçanız aynı anda çalışacak ve kısa sürede iki kas grubunu da kolaylıkla çalıştırmış olacaksınız.