Toprak tonlarını ve nötr tonları göz makyajınızda kullanmaktan sıkıldıysanız ve canlı, iddialı renkleri kullanmaya da çekiniyorsanız bu yazı tam sizlik! Yaz aylarının gelmesiyle ve havaların ısınmasıyla beraber kasvetli, ağır göz makyajlarındansa daha renkli,pastel tonların kullanıldığı göz makyajları bu yaz daha çok revaçta olacak. Peki ama birbirinden renkli ve iddialı renkleri göz makyajımızda nasıl kullanabiliriz? İşte size birbirinden işlevsel tüyolar;

Ten Makyajı

Eğer gözlerinize sarı,kırmızı,mavi,mor gibi renkleri kullanacaksanız ten makyajınızı olabildiğince hafif tutmaya özen gösterin. Aksi halde renkli yaz makyajınız bir assolist makyajına dönebilir! Kapatıcı ve ağır fondötenler kullanmak yerine sizi daha genç ve fresh gösterecek renkli bb kremlerden, renkli nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz. Kapatılmasını istediğiniz kusurlarınızı kapatıcı ile kapatarak daha az ürünle ten makyajınızı yapabilirsiniz.

Kirpiklerin Gücü

Renkli göz makyajlarının en iyi tamamlayıcısı yoğun ve uzun kirpiklerdir. Bunun için ilk olarak kirpiklerinizi kıvırarak işe başlayın. Bu kirpiklerinizi olduğundan daha uzun gösterecektir. Aşağı düşük kirpikler ne kadar uzun olsa da kıvrılmadığı için uzun durmayacaktır. Eğer kirpiklerinizin cansızlığından şikayetçi iseniz ilk maskara bazı kullanarak kirpiklerinizi daha fazla, daha hacimli ve canlı gösterebilirsiniz.

Renksiz Dudaklar

Göz makyajını oldukça renkli tuttuğumuzdan hem tenimizde hem de dudaklarımızda bir nevi ‘nötr’lük yaratmayı hedefliyoruz. Renkli ruj kullanmak yerine dudak renginizde bir dudak koruyucu, parlatıcı veya nude ruj kullanabilirsiniz. Bu göz makyajınızı dengeleyecek ve günlük kullanıma uygun hale getirecek önemli bir detay.