İdeal Cilt Bakımı Sırası Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımında en çok sorulan sorulardan biri de cilt bakım ürünlerinin hangi sırayla uygulanması gerektiğidir. Profesyonel ve derinlemesine bir cilt bakımı için cilt bakım ürünlerini doğru sıra ile uygulamak çok önemlidir. Bu teknikler ile hem cilt bakım ürünlerinden alacağınız verim artar hem de daha etkili bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere ideal cilt bakım sıralamasını anlatacağız, keyifli okumalar..

Önce Temizlik! Cildinizi Ölü Deri, Kir, Yağ, Makyaj Kalıntılarından Arındırın

Cilt bakımı sıralamasında temizlik önceliklidir. O yüzden birinci adım olarak cilt temizliğinizle başlamalısınız. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ürün ile cildinizdeki makyajdan veya sadece kir ve yağdan cildinizi arındırdıktan sonra sıra peeling işlemine gelir. Peeling işleminin en büyük amacı özellikle burun çevresinde oluşan ölü derilerin giderilmesi ve pütürlerin yok edilmesidir. Böylece hem cildiniz daha pürüzsüz görünür, hem de makyaja daha güzel bir zemin hazırlanmış olur. Peeling işleminden sonra mümkünse açık gözenekleri biraz daha sıkılaştırmak için maske uygulaması yapılır. Maske uygularken cilt tipinize uygun bir ürün tercih etmelisiniz. Geniş gözenekler için kil maskesi harika bir seçenek olurken, kuru ciltler için gül bazlı veya nemlendirici özellikteki uyku maskelerini deneyebilirsiniz.

Maskeden Sonra Mutlaka Tonik İle Cildinizi Sakinleştirin, Gözenekleri Sıkılaştırın

Maskenizi temizledikten sonra sıra geldi tonikleme adımına. Tonikleme adamının en büyük amacı gözenekleri sıkılaştırmak ve cildin daha uzun süre temiz kalmasını sağlamaktır. Ayrıca cildin pH dengesini düzenleyen tonikler aynı zamanda cildinizde ekstra olarak parlaklık ve berraklık da sağlayacaktır. Tonik adımından sonra nemlendiricinizi uygulayarak cilt bakım sıralamasını bitirebilir veya ekstra bakım için serum uygulamasına geçebilirsiniz..

Gece Serumlarını Henüz Denemediyseniz Mutlaka Cilt Bakım Rutininize Ekleyin

Gece serumları cildinizin gece boyu dinlenmesine, bakımlı hale gelmesine yardımcı olur ve cildinizi ertesi güne hazırlar. En kuru ve pütürlü cildi bile sakinleştitit, d,nlendirir, derinlemesine nemlendirir. İşte ideal cilt bakım sıralaması bu şekilde olmalıdır. Sizde derinlemesine bir cilt temizliği ve ekstra nemlenmiş bir cilt için bu sıralamayı takip ederek cilt kalitenizi arttırabilirsiniz.