İdeal Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Düğün gününüze kalan zaman yaklaştıkça özellikle düğün mekanı seçiminde endişeye kapılıyor olabilirsiniz. Fakat yazımızda bahsedeceğimiz ufak püf noktaları ve kendinize soracağınız birkaç basit soru ile aslında nasıl bir mekana ihtiyacınız olduğunu cevabını kendi kendinize vermiş olacaksınız. O yüzden şimdi derin bir nefes alın, sakinleşin ve sorulara odaklanın;

Davetli Listesi

Düğün mekanını belirleyen en önemli kriterlerden biri de davetli sayısıdır. Davetlilerinize bir göz atın. Eşiniz ve sizin kaç davetli misafiriniz olacak? Kaç kişiye davet vereceksiniz? Eğer davetli sayınız düğün mekanını tercihinizden, mekan kapasitesinden çok daha fazla ise bu kaosa neden olabilir. O halde daha büyük düğün salonlarını tercih etmeniz gerekebilir.. Fakat tam aksi halde daha büyük bir düğün salonunda yeterince davetli olmadığında ise yine aynı olumsuzluk yaşanacaktır.. Bu sefer düğün salonunuz boş gibi algılanacaktır.. Davetli listenizdeki sayı düğün mekanı seçiminizi deki en önemli kriterdir.

Mevsim

Hangi mevsimde evleneceğiniz düğün mekanı seçiminizde ki en önemli 2. Kriterdir.. Özellikle bahar ve yaz aylarında evleneceksiniz kır düğünü tarzı açık hava düğünlerini tercih edebiliyorken daha soğuk bir mevsimde evlenmeyi düşünüyorsanız bu tarz açık mekanlardansa daha kapalı ve sıcak mekanları tercih etmelisiniz.  Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise düğün tarihinizi önceden kararlaştırdığınız da ileriki tarihe yakın hava durumu raporlarına bakarak herhangi bir yağışın olup olmadığını kontrol etmektir.

Elbette bu her zaman %100 net sonuç vermez. Fakat sizin tedbirli olmanızda fayda var. Örneğin eğer açık bir mekanda düğün organize edecekseniz ve o günün yağmurlu olacağını düşünüyorsanız önceden önlemler alarak ortama çeşitlli şemsiyeler veya brandalar eklettirebilirsiniz. Önemli olan düğün gününüzün muhteşem geçmesi!