İki Basit İçerik İle Vücut Peelingi Yapımı

Ev yapımı maskeler ve peelingler içeriği temiz olduğundan dolayı daha güvenilir oluyor. Özellikle vücut scrubları yani peelingleri piyasada satılan birçok içeriğe göre evde yapımı daha basit ve temiz olduğundan tercih ediliyor. 2 basit içerik ile birbirinden farklı vücut peelingleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Yazımızda evdeki malzemeler ile kolay yapabileceğiniz peeling çeşitlerinden bahsettik.

Zeytinyağı Şeker

Bu iki içerik ile çeşitlendirerek birbirinden farklı vücut peelingleri yapabilirsiniz. Zeytinyağı ve şeker vücudunuzu hem derinlemesine besler, onarır, parlatır, nemlendirir hem de ölü derinin atılmasına yardımcı olarak daha pürüzsüz bir tene ulaşmanıza yardımcı olur. İşte zeytinyağı ve şeker ile yapabileceğiniz vücut peelingleri;

Zeytinyağı Şeker Bal

Kuru ciltlerin çok seveceği bir peeling olan zeytinyağı şeker ve bal peelingi cildinizi parıl parıl parlatır. Cildinizi neme doyurarak balın içerdiği nem verme özelliği ve zeytinyağının E vitamini özelliği ile cildiniz asla tahriş olmadan kurumadan, yıpranmadan, zedelenmeden ve çizilmeden peeling etkisi ile pürüzsüzleşecektir. Duştan sonra ekstra bir vücut parlatıcı ürüne ihtiyaç bile duymayacaksınız. Özel günlere hazırlanırken mutlaka bu basit ama etkili peelingi denemenizi tavsiye ediyoruz. Etkisinden çok memnun kalacaksınız. Bacak batıklarına da oldukça iyi gelen bir peeling olduğundan dolayı bacaklarınız için de oldukça etkili olacaktır. Kollarda var olan pütür ve pürüzleri de giderecektir.

Aromaterapik Peeling

Zeytinyağı ve şekere ek olarak esansiyel yağlar kullanarak yapabileceğiniz peeling ile aromaterapik bir duş deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle lavanta yağı eklediğiniz peeling karışımı ile duş sırasında buhar birleştiğinde hem burun kanallarınız açılacak, sinüsleriniz rahatlayacak, baş ağrınız geçecek hem de gevşeyerek aromaterapik bir duş deneyimi yaşayacaksınız.

Şeker ve zeytinyağı peelingin içerisine bir miktar lavanta yağı damlatılarak hem vücudunuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz hem de aromaterapik bir duş deneyimi ile duş sırasında rahatlamış gevşemiş bir şekilde dinlenebilirsiniz. Baş ağrısı, stres, uykusuzluk gibi sorunlar için de birebirdir. Lavanta kokusunun rahatlatma, uyku getirme, stresi azaltma ve kasları yumuşatma etkisi vardır. Ayrıca leke görünümünü de aarak daha pürüzsüz bir ten yaratır.