İkonikleşmiş Saç Modelleri

Bazı saç modelleri vardır ki yıllar geçse de modernliğini ve popülerliğini asla kaybetmez. Öyle ki yazımızda bahsedeceğimiz saç modellerini her yaştan kadın kullanabilir. Her kombinle şık duran, hem de kolay uygulanan saç modellerini paylaştık. Artık ”saçlarımı nasıl yapacağım?” derdinden kurtulabilirsiniz. İşte ikonikleşmiş saç modelleri;

Ensede Topuz

 Zerafeti ile hayran bırakan ensede topuz saç modeli hemen hemen her yaştan kadına, her kombine uyum sağlayacak kurtarıcı bir saç modelidir. Bir iş görüşmesine gidiyorsanız beyaz bir gömleğin üzerine ensede topuz yaparak şık görünebilirsiniz. Akşam herhangi bir davete katılıyorsunuz ve saçlarınızı nasıl yapacağınızı düşünüyorsunuz.. O halde yine kurtarıcı saç modelini ensede topuz olacaktır. Bu saç modeli kulaklarınızı açıkta bıraktığından gösterişli küpeler takabilir, şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Keza okula giden genç kızlar için de ensede topuz saç modeli çok kurtarıcı olacaktır. Ders çalışırken sizi asla bunaltmayacak, yüzünüze gelmeyecek bu pratik modelin yapılışı çok kolay!

Ensede topladığınız saçlarınızı kendi etrafında döndürün ardından şeffaf bir lastik toka ile sabitledikten sonra çevresini firkete ile tutturun. Daha salaş ve bohem bir görünüp için ise hafifçe saçlarınızı çekiştirerek bollaşmasını sağlayın. İşte hazırsınız! Dilerseniz gece dışarı çıkarken saç tokaları ile ensede topuzunuzu daha da şık hale getirmek için saç tokası kullanabilirsiniz.

Kırık Fön

İster kısa, ister uzun, ister orta boy saçlarınız olsun. Kuaföre gittiğinizde hangi modeli yaptıracağınızı bilmiyorsanız kırık fön çektirerek tüm dertlerden kurtulabilirsiniz. Özellikle hafif volum verdiği için dalgalı saçlarda muhteşem duran kırık fönü dilerseniz evde kendinizde uygulayabilirsiniz. Bunun için kalın uçlu bir saç fırçasına ve birkaç firketeye ihtiyacınız olacak. Kırık fön çekerken dikkat etmemiz gereken şey saçlarınızı içeri dışarı olacak şekilde dalgalandırarak fön çekmeniz. Yani her saç tutamı farklı bir yöne bakacak şekilde olmalıdır. Böylece saçımız volum kazanacak daha seksi bir görünüme ulaşacaksınız. Fön çekerken saçlarınızı saç fırçasına doladıktan sonra firkete ile tutturup birkaç dakika soğumasını bekleyin. Böylece fönünüz daha kalıcı olacak ve saçlarınız elektriklenmeyecektir. Ardından sardığınız saçlarınızı açarak saç yağı uygulamayı unutmayın.