Pirinç İle Yüz Beyazlatmak

Uzak Doğu kadınları için beyaz ve ‘kusursuz’ bir tene sahip olmak tahmin ettiğinizden çok daha önemli. Öyle ki yazın güneşten renklerinin koyulaşmaması için evden çıkmayan kadınlar dahi var. Uzak Doğulu kadınların ellerinde hep bir şemsiye olması da bundandır, güneşin ışınlarını engellemek için kullanırlar. Pirinç tarlalarında çalışan kadınlar tenlerinin daha beyaz, daha pürüzsüz olması için pirinç suyu ile ciltlerini sabah akşam silerler. Pirinç unundan yapılan maskeler, pirinç özlü güzellik kremleri de vardır. Uzak Doğu kadınlarının ten makyajı için kullandıkları ürünlerin cildi beyazlatma özelliği de bulunur.

Daha İri Gözler, Daha Küçük Dudaklar

Animelerdeki karakterleri yaşatmak istercesine Uzak Doğu kadınlarının bir çoğu gözlerini daha büyük göstermek için ‘circle lens’ takarlar. Circle Lensler normal bir insanın göz bebeğinin çapından çok daha büyüktür. Bu sayede tıpkı animelerde ki karakterler gibi daha iri gözlere sahip olurlar. Daha küçük bir ağız için ise dudaklarını kapatıcı bir ten ürünü ile kapatıp yeni bir dudak çizerler. Çizdikleri yeni dudak eski dudaklarına nazaran çok daha küçüktür ve tıpkı bir oyuncak bebek dudağına benzer.

 

Geniş ve Kalkık Göz Kapakları

Uzak Doğu kadınlarının çekik gözleri ve düşük göz kapakları olduğundan buna da bir çözüm bulmuşlar ve özel yapıştırıcılar ile göz kapaklarını yapıştırırlar. Bu sayede daha geniş bir göz kapağı elde ederler ve göz kapakları makyaj yapmaya müsait hale gelir. Gün sonunda özel solüsyonu ile bu yapışkanı çözerler. Her gün bu rutini tekrarlamak onlar için zahmet verici olmalı.