İlişkilerde Aldatmanın Nedenleri

Aldatma bir kişilik bozukluğu olarak tanımlansa da aslında aldatmanın birbirinden farklı nedenleri olabilir.. İlişkilerde hem kadın hem de erkek aldatma konusunda aktif rol alabilir.. Fakat aldatmanın tamamen kişilikle ilgili bir sorun olduğu, hatta aldatan kişinin sorunu olduğunu asla aklınızdan çıkartmayın! Yine de neden aldatıldığınızı merak ediyorsanız belki de bu sebebi kendinize aramak yerine karşınızdaki insan da aramak çok daha mantıklı olacaktır.. İşte ilişkilerde aldatmanın nedenleri;

Doğru insanı bulamamak aldatmanın en büyük nedenlerinden biridir.. Kişi ilk zamanlar karşısındaki insanı beğenmesi yani aşık olması ile birlikte doğru bir ilişkinin içine girdiği kanısına kapılabilir.. Fakat zamanla ortak beğenilerin, zevklerin olmadığı anlaşıldığında birlikte vakit geçirmenin aslında karşı tarafa bir işkence olduğu anlaşıldığında her şey değişmeye başlar.. Ayrılmaya cesaret edilmediği durumlarda genelde aldatma gerçekleşir..

Bunu yapan kişi çok daha iyi anlaşacağını düşündüğü biri ile vakit geçirmeye başlar.. Bunun çözümü ise tamamen ortak zevklerinize, ortak noktalarınıza ve ortak paylaşımlarınıza odaklanmaktadır.. Eğer ortada gerçek bir ilişki olmadığını düşünüyorsanız birbirinizi aldatmak yerine ayrılmak en mantıklısı olacaktır..

Gönül kaymaları ise kişinin ne kadar zayıf ve karaktersiz olduğunu ortaya koyar aslında.. Eğer hayatınızda biri var ise görsel olarak da onu zamanında beğenmişseniz unutmamanız gereken nokta zamanla insanların dış görünüşlerini değişebileceğidir..

Sizin için dış görünüş her şeyden önemli ise o halde eminiz ki eşinizden veya hayatımızdaki insandan daha güzel bir kadın daha yakışıklı bir erkek size değer verdiğinde gönül kayması yaşayacaksınız.. Fakat unutmayın ki bu gönül kayması yaşadığınız kişinin de zamanla dış görünüşü değişebilir.. Hatta size olan davranışları değişebilir.. O zaman 3. bir aldatma bile gerçekleşebilir! Unutmayın aldatmanın sonu yoktur bir kez aldatan binlerce kez aldatır.. Çünkü aldatma bir kişilik bozukluğudur..