İlişkileri Bitiren Ayrılık Sebepleri

İkili ilişkilerde bir türlü mutluluğu yakalayamıyorsanız ve her ilişkiniz ayrılık ile sonuçlanıyorsa yazımıza bir göz atın deriz! Belki de sorun sadece sizde değildir.. Eğer siz de ilişkilerinizde kavga, ihanet, ayrılık ve buna benzer problemler yaşıyorsanız belki de ilişkilerinize 3. bir göz gibi uzaktan bakmanızın zamanı gelmiş demektir.. İşte ilişkileri bitiren ayrılık sebeplerinden bazıları;

Ortak Hobilerin Olmayışı

Kim ne derse desin bir ilişkiyi ayakta tutan en temel şeylerden biri de sevdiğiniz insanla ortak beğenilerinizin, zevklerinizin olmasıdır.. Birlikte vakit geçirmek, anları birlikte paylaşmak, birlikte eğlenmek ilişkiyi en güçlü kılan nedenlerden biridir..

Eğer karşınızdaki insanla ortak zevkleriniz beğenileriniz yok ise o zaman birlikte paylaşacağınız çok da bir şey yok demektir.. Bu şekilde çiftler zamanda birbirinden uzaklaşır ve ortak noktalarının olduğu insanlarla daha fazla bir araya gelmeye başlarlar.. Bu da ilişkilerin kopmasının temel nedenlerinden biridir. Birlikte geçilmeyen zamanlar, birlikte yapılmayan aktiviteler, sevgiliniz ile yapmak yerine başka kişilerle yapmayı tercih ettiğiniz aktiviteler, ilişkinizin zamanla yıpranmasına ve kopma noktasına gelmesine sebep olabilir. Bu yüzden karşınızdaki insan ile ortak noktalarınızın olmaması ilişkilerin bitmesindeki en büyük nedenlerden biridir.

Yalan

Evet çok büyük bir klişe ama ilişkilerin bitmesindeki en büyük nedenlerden biri de yalan unsurdur.. Fakat burada karşınızdaki insana neden yalan söylediğiniz çok daha önemlidir.. Eğer size çok fazla tepki vermesinden korkuyorsanız veya ilişkinizin bitmesinden tereddüt ederek farklı yollara başvurup ona yalan söylüyorsanız o halde ortada zaten büyük bir sorun var demektir..

Eğer karşınızdaki insana her ne olursa olsun doğruyu söyleyemeyecek kadar cesaretiniz yoksa veya onun vereceği fazla tepkiden tereddüt ediyorsunuz zaten ortada sağlıklı bir ilişki yok demektir. Öncelikle ona neden yalan söylediğinizin nedenlerini kendinize dürüst bir şekilde söyleyin.

Onunla uğraşmak istemediğiniz için mi?

Onu planlarınızdan devre dışı bırakmak için mi?

Yoksa vereceği tepkilerden korktuğunuz için mi yalan söylüyorsunuz?

Eğer cevap 3. şık ise yani ”onun vereceği tepkilerden korktuğunuz onu kırmak istemediğiniz, tartışmak istemediğiniz için” yalan söylüyorsanız bunun bir çözümü olabilir.. Karşınızdaki insanla oturup konuşmanın vakti geldi demektir. Ama ciddi bir konuşmadan bahsediyoruz buradaç Ona aslında doğruları söylemek istediğinizi ama onun tepkilerinden kaçındığınız ve korktuğunuz için yalan söylemek durumunda kaldığınızı dürüst bir şekilde anlattığınızda belki de ilişkinizin bir şansı daha olabilir..

3. Şahıslar

Bir ilişkiyi 2 kişi Yaşar.. Evet bazen bazı durumlarda arkadaşlarınızın, annenizin, babanızın fikirlerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz fakat bir ilişkiyi yürütecek 2 insandır..Bu yüzden sürekli ilişkilerinizin içinde 3. tekil şahıs var ise bu ilişkinizi çıkmaza sürükleyen noktalardan biri olabilir. Özelliniz aranızda kalmalı, arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ile sevdiğiniz ile ilişkinizin ayrımını iyi yapmalısınız. Aksi halde tüm ilişkiler birbirine girecektir..