Yeni biriyle tanıştınız ve ilk buluşmanız! Peki ama ilk buluşmaya nasıl hazırlanacaksınız biliyor musunuz? Biz kadınların en heyecanlı olduğu en çok önem verdiği günlerden biridir ilk buluşma! Giyilecek elbiseden ayakkabıya, çantadan yapılacak makyaja kadar her şey kusursuz olsun isteriz. Bunu yapmak için de epeyce vakit harcarız. Sizi bu zaman kaybından kurtarmak için ilk buluşmada ne giyilir, nasıl hazırlanılır onunla ilgili bilgiler paylaşacağım. Kendimizi daha iyi hissetmek ve daha öz güven dolu bir görüşme olması için ilk buluşmaya gelin birlikte hazırlanalım 😉

ilk-bulusmaNe Renk Tercih Etmeli; Renk duyguları harekete geçiren ve algıyı etkileyen bir kavram olduğundan ilk buluşmada ne renk giyeceğiniz oldukça önemli. Daha sakin, daha öz güvenli ve göz alıcı hissetmek istiyorsanız renk tercihiniz kesinlikle pudra, beyaz yada siyah olmalıdır. Böylece hem risk almaktan kurtulacak hemde kusursuz görüneceksiniz.

Ne Giymeli; İlk buluşma sonraki tüm buluşmalar adına çok önemli. Dengeli olmak ve aşırıya kaçmamak en önemli kriterimiz. Fazla seksi ve fazla dekolteli kıyafetlerden kaçının. Oldukça yanlış bir ön yargı yaratabilir. Diğer yandan fazla kapalı giysileri tercih etmeniz de içinize kapanık olduğunuz hissinin uyandırabilir. Bu yüzden en doğrusu diz üstü midi boy bir elbise yada şık bir etek en güzel kurtarıcı olacaktır. Eğer dilerseniz omuzlara ve göğüs kısmına hafif açıklık vererek dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. 

ayakkabiAyakkabı Nasıl Olmalı; Ayakkabı biz kadınların en vazgeçilmez en dayanılamaz parçalarından biri. İlk buluşmada eğer hem rahat hem şık olayım diyorsanız çok yüksek topukları tercih etmemelisiniz. Orta yükseklik size hem şıklığı hem rahatlığı altın tepsi de sunacaktır.  

Ne Çanta Takacağım; Sadeliği kıyafet ve ayakkabı seçiminden sonra ışıltınızı çantada göstermek isteyebilirsiniz. Hem sıkıcı görüntüden kaçıp hemde dikkat çekici, ufak taşlı detaylar ile süslenmiş bir çanta hiç de fena olmayacaktır.  Akşam buluşması için portföy şık bir çanta, gündüz randevusu için zincirli yada askılı mini bir çanta sizi olduğunuzdan daha sevimli ve romantik gösterecektir.

Saç ve Makyaj mı; Tüm tercihlerde olduğu gibi saç ve makyaj da abartıdan uzak sadeliği simgelemeli. O günün en ideal saçı; Fazla abartıdan uzak ama özenle yapılmış doğal bir topuz yada açık dalgalı saçlar olacaktır. Salık bırakacaksanız eğer yüzünüzü kapatmamasına özen göstermeyi ihmal etmeyin. Makyaj da; doğallığı yansıtırcasına pudra yada şeftali tonlarda yapılmış olmalı. İddialı göz makyajlarından, kontürle boyanmış cilt katmanından ve koyu renk rujlardan uzak durmak her zaman daha faydalı olacaktır.