İnce Bacaklara Kavuşmak İçin Egzersizler

Bacaklarımızı inceltmek, sıkılaştırmak, selülit oluşumunu önlemek, daha düzgün hatlara kavuşmak istiyorsanız bu bacak egzersizlerini ev konforunda deneyebilirsiniz. Ağırlıksız yapabileceğiniz bu bacak egzersizleri ile bacaklarınız hem selülitten, çatlaktan kurtulacak hem de daha da sıkılaşarak adeta yıllara meydan okuyacaktır. Düzenli olarak bu hareketleri yaptığınızda yaşlanma belirtilerini çok daha geç görmeye başlayacağınızı söyleyebiliriz. İşte o harika bacak hareketleri;

Bacak için bisiklet sürmek oldukça etkilidir. Hem alt bacak kaslarınızı hem de üst bacak kaslarını sıkılaştırıcı aynı zamanda karın bölgesindeki kaslarınızın çalışmasına da yardımcı olur. Yani tek bir egzersiz ile birçok farklı bölgeyi aynı anda çalıştırabilirsiniz. Ayrıca bisiklet sürmek özellikle kadınlar için harika hatlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Sıradaki hareket hem karın kaslarınızı hem de bacak kaslarını çalıştıracak harika bir hareket! Yere düz bir şekilde uzanıp ellerinizi hafif karnınızın altına alarak ayaklarınızı düz bir şekilde uzattıktan sonra yere doğru hafifçe indirin. Fakat yere bırakmadan tekrar kaldırın. Hareketi yapabildiğiniz kadar yapmayı deneyin. Özellikle 15 tekrar ile 3 set halinde bu hareketleri yaptığınızda hem alt karın kaslarınız çalışacak hem de üst bacak kaslarınız sıkılaşarak kısa zamanda şekillenecektir. Bu hareket bacaklarınızın incelmesine yardımcı olurken karın kaslarını da çalıştırdığın dan dolayı Joker bir harekettir.

Sıradaki hareketimiz bacakların esnemesi, uzaması ve şekillenmesi açısından oldukça önemli. Yere sırt üstü yatarak bacaklarınızı havaya kaldırın. Bacaklarınızı bir ileri bir geri şekilde hareket ettirmeniz gerekiyor. Fakat bunu yaparken bacaklarınızı düz tutun ve kırmayın. Bu hem karın hem bacak kaslarını çalıştıran bir harekettir.