İnce Dudakları Daha Dolgun Göstermek İçin Uygulayabileceğiniz Teknikler

Estetik müdahalelere gerek kalmadan ince dudakları birkaç püf noktası yardımı ile daha kalın ve daha dolgun gösterebileceğiniz biliyor muydunuz? Yazımızda ince dudakları dolgun göstermek için özel olarak hazırladığımız tekniklerle daha kalın göstermenin püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Dudakları dolgun göstermenin ilk püf noktası dudaklardaki kan dolaşımını arttırmanız. Yani dudağınıza bal ve şeker ile peeling yaparak diş fırçası yardımı ile dudaklarınızı nazikçe fırçalayarak kan dolaşımını arttırabilir ve bir tık daha dolgun hale getirebilirsiniz. Bu yöntem ruja hazırlanmadan önce yapabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri. Sıra geldi renkli kozmetik ürünleri ile dudağınızı daha dolgun gösterme hilelerine. İnce dudaklı kadınların en yakın arkadaşı dudak kalemleri olmalıdır. Çünkü dudak kalemleri dudak çerçevenizi biraz daha dışarıdan çizdiğinizde dudaklarınızı dolgun gösterecek kadar büyülü bir güce sahiptir. Ruj renginize uygun dudak kalemini dudaklarınıza uygularken çerçevenin biraz dışında taşımanız da hiçbir sakınca yok fakat bunu abartmadan yapmalısınız. Çünkü aşırı dışarıdan çizilmiş dudak çizgileri çok itici görünecektir.

Dudaklarınızı Nasıl Çerçevele melisiniz?

Dudak çerçevenizi dış hizasından takip ederek ince bir tabaka halinde dudak kalemini uyguladıktan sonra bir ton açık rujunuzu dudak içine yoğun bir şekilde uygulayın. Son dokunuş olarak dilerseniz dudağınızın ortasını çok daha dolgun göstermek için bir ton açık bir ruj ile veya beyaz bir kalem yardımı ile boyayarak parmaklarınız yardımıyla dağıtabilirsiniz. Parlak dudakların çok daha dolgun göründüğü bir gerçek. Bunun için dudak parlatıcılardan faydalanabilirsiniz. Dudağınızı tamamen kaplayan ve basit bir hile ile olduğundan daha dolgun gösteren dudak parlatıcılarının renksiz olanlarını tüm rujların üzerine uygulayabilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan çok daha dolgun çok daha çekici gözükecektir.

Aydınlatıcının Önemi

Dudaklarınızın dolgun görünmesi için yapacağınız son dokunuş ise dudaklarınızın üst kısımlarına aydınlatıcı uygulamaktır. Bildiğiniz gibi son dönemlerde üst dudak dolgusu çok popüler. Sizde bu dolguyu aydınlatıcı müdahalesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Dudağınızın üst çizgi hattı üzerince aydınlatıcı uyguladıktan sonra üst dudağınızın çok daha kalkık ve dolgun göründüğünü fark edeceksiniz. Keza rujunuzu uyguladıktan sonra dudağınızın ortasına aydınlatıcıyı parmağınız yardımı ile kondurduktan sonra hafif bir şekilde dağıtarak daha aydınlık ve daha dolgun dudaklara kavuştuğunuzu gözlemleyeceksiniz. Sizde basit birkaç teknik ile ince dudaklarınızı çok daha kalın dolgun ve çekici gösterebilirsiniz estetik müdahalelere gerek kalmadan basit birkaç adım ile ince dudakları dolgun göstermek İşte bu kadar kolay.