İnce Telli Saçları Daha Dolgun Göstermek İçin Tüyolar

İnce telli saçların en büyük problemi verilen şekli kolayca tutmaması, gün içerisinde hacmini kaybedip sönmesi ve saç derisine yapışarak yağlı bir görünüm oluşturmasıdır. Sizde ince telli saçlardan müzdaripseniz o halde doğru yerdesiniz. Yazımızda ince telli saçları çok daha dolgun, çok daha kalın telli gösterebilmeniz için çeşitli tüyolardan bahsettik, keyifli okumalar.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ince telli saçların en büyük problemi verilen şekli tutmamasıdır. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? Bildiğiniz gibi saç spreyleri saça şekil verdikten sonra sıkılan saç ürünleridir. Fakat siz saçlarınıza bir doku kazandırmak için saç spreyinin saçlarınıza şekil vermeden önce uygulayabilirsiniz. Elbette bu yöntem bir nebze olsun saçlarınıza zarar veriyor. Özellikle ısı işlemlerinden evvel saçlarınızı korumak için ayrı sprey kullanabilirsiniz. Daha sonra şekillendirici ve yüksek tutuşa sahip saç spreyini yeterli uzaklıktan eşit miktarda saçlarınıza uygulayın. Ardından fön veya maşa işlemi yaptığınızda saçlarınızın eskiye oranla şeklini çok daha fazla tuttuğunu fark edeceksiniz.

Kuru Şampuanlar

İnce telli ve çabuk yağlanan saçların kurtarıcısı kuru şampuanlardır. Kuru şampuanlar pudralı yapısı ile saç derisine uygulandığında fazla sebumu ve yağı çekip alırken saçlara ekstra olarak hacım kazandırır. Ekstra olarak hacım kazanan saçlar hem daha havalı durur hem de saç telleri daha kalın gözükür. Bunun için çantanıza mutlaka bir kuru şampuan atmayı ihmal etmeyin. Gün içerisinde yağlanan çabuk sönen veya kafa derinize yapışan saçlarınızı kuru şampuan yardımıyla çok daha çabuk canlandırabilirsiniz. İnce telli saçlar şampuan tercihlerinde kremisi formüldeki ve saçlarını ekstra olarak yağlandıran şampuanlardansa daha çok arındırıcı ve saç derisinin temizleyici şampuanlara yönelmelidir. Özellikle saç derisinde, saç bakım ürünlerinin kalıntısı sebebiyle bir katman oluşur. Bu katman yeterince iyi temizlenmezse saçlarda ekstra olarak yağlanmaya ve sönüklüğe neden olur. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka arındırıcı bir şampuanı saç bakım rutininize eklemelisiniz.

Arındırıcı Şampuanlar

Arındırıcı şampuanı bir iki dakika saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınızda saç derisinde biriken tüm kir, yağ ve saç ürünü kalıntıları temizlenmiş ve dolayısı ile saçlarınız daha hacimli görülmüş olacak. Saç uçlarına yağ uygularken sadece uç kısımlarına uygulamaya, mümkünse boy ve dip kısımlarına asla yağı getirmemeye özen gösterin. Çünkü ince telli saçlar çabuk sönmeyen müsait olduğundan dolayı yağ saçlarınızın daha çabuk sönmesine neden olur. Bu yüzden sadece saç uçlarını yumuşatmak ve saç uçlarındaki kırıkları minimuma indirmek için az bir şekilde saç bakım yağı uygulamasınız. Sizde tüm bu noktalara dikkat ederek ince telli saçlarınızı çok daha havalı, çok daha kalın telli gösterebilir saç şeklinizin gün boyu korunmasına yardımcı olabilirsiniz.