Eminiz ki herkes içten içe bir ürünü daha indirimli almak istiyordur. Özellikle biz kadınlar alışverişkolikler her zaman çok sık gezdiğimiz mağazalarda ürünlerin fiyatlarının ne kadar değişken olduğunu biliyoruz. İndirim dönemlerinde neredeyse % 50, % 60 hatta  % 80’lere varan indirimler olabiliyor. Böyle dönemlerde alışveriş yapmak çok karlı evet ama bir o kadar da zor. Çünkü hem aradığınız ürünün bedenini bulamıyoruz hem de kalabalıkların arasında alışveriş resmen bir eziyete dönüşüyor. Peki alışveriş için indirim dönemleri dışında hangi durumlarda indirimli alışveriş yapabiliriz?

Outlet Mağazaları

İndirimli alışverişin ilk kuralı sezon dışındaki ürünlere de şans vermekten geçer. Büyük markaların outlet mağazalarında sezondan kalmış veya bir kaç sezon önce bedeni rengi tükenmiş bazı giyecekler oldukça indirimli olabiliyor. Üstelik belki de herkesle aynı giyinmek yerine birkaç sezon önce var olan bir kıyafeti daha çok beğenebilirsiniz. O yüzden mutlaka outlet mağazalarına göz atmayı unutmayın. Ayrıca outlet mağazalarında kasada  farklı indirimler de olabiliyor.

İndirimli alışverişin bir diğer altın kuralı ise dönemde moda olan hit parçaları diğer markalarla kıyaslayarak fiyat farkını belirlemek. Bir mağazada gördüğünüz hit parça ilk çıktığı zaman büyük ihtimalle olması gereken fiyatın birazdan üstünde satılacaktır. Eğer bu parçanın daha sonra kalmayışından endişe ediyorsanız o zaman benzer parçaları farklı markalara bakarak da bulabilirsiniz. Böylece aradaki fiyat farkına hakim olarak size en uygun bütçenizi aşmayan ürünü satın almış olacaksınız.

Artık neredeyse bütün markaların kendine ait kartları bulunuyor. Bu kartlar çoğu zaman işe yaramaz gibi görünse de eğer çok sık alışverişi yapıyorsanız içinde puanlar birikebiliyor. Bu puanlar ile alacağınız ürünü daha indirimli alabilir ve kasada gerçekleşecek olan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Eğer tam bir alışverişkolikseniz bu tarz kartları edinmelisiniz. Alışverişlerinizi yaparken bu tarz kartları kullanarak içinde puan birikmesini sağlayabilirsiniz.