İnstagram ünlülerinin makyaj fotoğrafları binlerce like alıyor, biz de hayranlıkla izliyoruz. Peki instagram ünlülerinin sıklıkla tercih ettiği ‘baddie’ makyaj stilinin temel kuralları neler bilmek ister misin? Öyleyse yazının devamına bekleniyorsun, keyifli okumalar!

Kusursuz Ten Makyajı

İnstagram filtreleriyle birleştiğinde neredeyse ‘kusursuz’ sayılabilecek porselen gibi bir ten elde ederek işe başla. Unutma bu makyaj fotoğraflarda güzel çıkacak ama günlük hayatta kullanmakta biraz zorlanacağın ağır bir makyaj olacak! Elindeki en kapatıcı fondöteni sık kıllı bir fırça ile tampon hareketlerle cildine uygula. Böylece ten ürününün kapatıcılığını maksimum seviyede tutmuş olacaksın.

Aydınlık Göz Altları

Morlukları,kızarıklıkları görünen bir ‘baddie’ makyajı düşünülemez elbette. Yine elindeki en kalın kapatıcıyı teninden 1-2 ton açık seçerek üçgen biçimde göz altlarına uygula. Kapatıcıyı parmaklarınla göz altlarına yerleştirirsen hem ürünü ısıtmış hem de daha kusursuz şekilde uygulama yapmış olursun. Fazla mimik yapmadan kapatıcını transparan bir pudra ile sabitlemeyi unutma!

Keskin Yüz Hatları

Çıkık elmacık kemikleri,keskin ve sivri bir çene kemiği, ince ve kalkık bir burun..Tüm bu özellikler için bıçak altına yatmana ihtiyacın var sanıyorsan yanılıyorsun! İhtiyacın olan tek şey kontürlemek. Yani temel olarak aydınlatmak ve gölgelendirmek. Elmacık kemiklerinin altını gölgelendirip yüksek yerlere ise aydınlatıcı uygulamalısın. Böylece fotoğraflarda kusursuz yüz hatlarınla arz-ı endam edebilirsin!

Dolgun Dudaklar

Dudak kalemini her zamankinden biraz daha dışarıdan çizmeyi dene. Ama unutma, dudak çizginin şeklinden çok bağımsız bir uygulama yapmamalısın. Ardından instagram makyajlarının olmazsa olmazı kadifemsi mat dudaklar için likit mat ruj kullanmalısın. Dudakların matlaştıktan sonra inci ışıltılı bir aydınlatıcı ile üst dudak çizgini biraz daha vurgularsan dudakların olduğundan daha kalkık ve dolgun görünecektir.

Artık hazırsın, bol bol fotoğraf çekmeyi sakın unutma!