İş görüşmesine giderken kıyafet seçimine dikkat etmelisiniz. Kıyafete göre işe almayacaklardır. Fakat size ve tavrınıza ilk malumatı veren elbette kıyafettir. Herkesin tarzından esintiler taşıyan kıyafeti iş görüşmesinde nasıl olmalıdır? Renk seçimleri önem arz eder mi?  İş görüşmesi öncesi renk seçimi önem taşır mı? Doğru kıyafet seçimi için haberimizden yardım alabilirsiniz.

Kurumsal bir firma için iş görüşmesine giderken etek ceket ya da pantolon ceket olarak tercih yapmalısınız. Buna benzer iş görüşmelerinde takımın bir gömlek ya da bluzla tamamlayabilirsiniz. Siyah, gri ya da lacivert gibi nötr renkte seçim yapılmalı.

Takımın içine bluz ya da gömlekte sade bir seçim yapılmalı. Çok iddialı desen veya parlak renkler önerilmez. Renk uyumuna da son derece dikkat etmek gerek. Desenli bir etek ya da pantolon giyecekseniz üstünüzün tek renk olmasına özen gösterin.

Kısa, dar, açık modeller, fazla dekolte rahat edemeyeceğiniz kıyafetlerden kaçınılmalı. Hareketlerinizin kısıtlanması, güvensiz ve rahatsız biri olduğunuz izlenimi vermenize sebep olur. Takım altına giyebileceğiniz ayakkabının kıyafetinizi tamamlayacak renkte ve yüksek topuklu olmamasına dikkat edebilirsiniz. Topuklu ayakkabıya alışkın değilseniz ilk görüşme esnasında herhangi bir kaza veya sendeleyerek biçimsiz yürümelerde risk almamalısınız. Açıkçası topuklu ayakkabı abartılı seçim olacağından uzak durmalısınız.

Fakat görüşmeye gideceğiniz firma, küçük işletme ise pantolon veya etek üzerine blazer ceket ya da nötr tonda kazak veya hırka giyilebilir.