İş Görüşmesine Giderken Nasıl Kombinler Tercih Edilmelidir?

İş görüşmesine gitmek zaten halihazırda sizi strese sokan ve heyecanlandıran bir durum olduğundan dolayı kombininizi seçmek de sizi bir o kadar düşündürecektir. Yazımızda tecrübeli bir şekilde iş görüşmesine giderken nasıl kombinler yapabileceğinizden bahsettik ve biraz olsun içinizi rahatlatmak istedik, keyifli okumalar.

Kendinizi İyi Hissedeceğiniz Kombinler

İş görüşmesine giderken yapacağınız kombinde dikkat etmeniz gereken ilk nokta şüphesiz kendinizi, iyi güvende ve rahat hissettirecek kıyafetler tercih etmenizdir. İçerisinde kendinizi rahat hissetmediğiniz ve hareketlerinizin kabiliyetini sınırlandıran kıyafetler kendinizi ifade etmenize engel olacaktır. Elbette kendinizi rahat hissetmenizi kastederken eşofman giymenizden bahsetmiyoruz. Olabildiğince dışarıdan şık görünen fakat içeriden de sizi rahatsız etmeyecek, özgürlüğünüzü kısıtlamayacak kendinizi güzel ve güvende hissedeceğiniz kıyafetler tercih etmelisiniz. Özellikle kadınlarda takım elbise giymek çok tercih edilen bir durumdur. Fakat daha evvel takım elbise giymediyseniz bu durum sizi biraz rahatsız edebilir. Takım elbise giymek yerine tercihen biraz daha spor kesimlere sahip kumaş pantolon, altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı ve üstüne giyeceğiniz şık bir triko ile de iş görüşmesine gidebilirsiniz. İş görüşmesine giderken en önemli faktörlerden biri makyajınızı minimal tutmak ve koyu renkli dudak makyajından kaçınmak olacaktır. Koyu renkli dudak ve göz makyajı aşırı uğraşılmış görünse de maalesef sizin iş görüşmenizde ekstra önemli bir faktör olmayacaktır. Mümkün olabildiğince teninizi sağlıklı, canlı gösterecek bir makyaj tercih etmelisiniz. Göz ve dudak makyajına vurguda bulunmaktansa gözlerinizde sadece maskara kullanabilir, dudağınıza gül kurusu tonlarında bir ruj uygulayabilirsiniz.

Kişisel Bakım da Önemli

Sıra geldi el bakımınıza. El bakımı iş görüşmesinde en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. ellerinizde dikkat çekici bir oje rengi bulunmasındansa ten rengi, nötr tonlarda bir oje bulunması ideal olacaktır. Elbette kıyafetlerinizin özellikle ayakkabınızın temizliği de çok önemlidir. Yeni boyanmış veya cilalanmış bir ayakkabı tercih etmeniz önemli bir faktördür. Saçlarınızı ise mümkün olduğunca toplu bir vaziyette tutmanızı öneriyoruz. Klasik şık bir at kuyruğu, ensede toplanmış bir saç veya kendi etrafında hafifçe döndürülerek oluşturulmuş bir topuz size kendinizi iyi hissettireceği gibi karşı tarafa da olumlu bir izlenim sunacaktır. Takı tercihlerinde daha minimal gösterişsiz takılar tercih etmeye özen gösterin. Sallantılı küpelerden, renkli aksesuarlardan kaçının. Siz de kendinizi hoş ve güvende hissedeceğiniz kıyafetleri iş görüşmesine gitmeden evvel ayna karşısında deneyerek bulabilir ve içerisinde kendinizi en rahat ettiğiniz kıyafetiniz ile iş görüşmesine gittiğimizde kendinizi çok da iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.