Sabahları hazırlanırken kahvaltıya makyaja kıyafet kombinine zor zaman ayırıyor ve saçlarınızı geri plana mı atıyorsunuz? İşte dakikalar içinde yapabileceğiniz hem şık hem de sizi iyi gösterecek pratik saç modelleri. Keyifli okumalar…

Dakikalar İçinde Pratik Dalgalar

Nerede kalmıştık, sabahları saçınızı yapmaya hiç vaktiniz yoktu değil mi? Öyleyse saçınızı gece yatmadan önce yapın. Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Bu saç modeli için sadece bir saç bandına ihtiyacınız var. Duştan sonra saçlarınızın nemini alın ve onları güzelce tarayın. Hafifçe yağ uygulayın (bu saçlarınızın kabarmasını ve elektriklenmesini engellerken buklelerin daha güzel durmasını sağlayacak) ve saçlarınızı saç bandı etrafında döndürerek sarmaya başlayın. İlk zamanlar bu yöntem pratik gelmeyebilir ama eliniz alıştığında aynaya bile bakmadan yatarken sadece dakikalar içinde bunu yapabilirsiniz. Sabaha kadar saçlarınız yağın ve sarmanın etkisiyle dalgalı şekilde kuruyacak. Siz sadece sabah saç bandınızı çıkartacak ve parmaklarınızla bu bukleleri dağıtacaksınız. Bingo! İşte dakikalar içerisinde doğal bukleleriniz hazır. Dilerseniz kalın dişli bir tarak ile buklelerinizi hafifçe bozarak daha romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eyvah Saçlarım Kirli

Aramızda kalsın bazen en güzel saç modelleri kirli saça yapılır. Eğer sizde tamda öyle bir günde iseniz hiç dert etmeyin. Ensede topuz bu yıl oldukça moda. Bu saç modeli için saç artistleri saçı yapıştırıp hacmini alıp üstüne birde yağ uyguluyorlar. İhtiyacınız olan tek şey incecik dişli bir tarak, saç spreyi, lastik toka ve firkete. İlk olarak saçlarınızı her zaman ayırdığınız yerden ayırın. İnce dişli tarak yardımı ile saçlarınızı hafif bastırarak geriye doğru tarayın. Kulak hizasında veya ensenize daha yakın bir yerden saçlarınızı kendi etrafında döndürerek topuz yapın ve lastikleyin. Topuzunuzun daha muntazam durması için tel tokalar yardımıyla destekleyin. Son olarak aralardan çıkan bebek saçlarınızı saç spreyi ile yapıştırın. İşte pratik saç modeliniz hazır. Bu saç modeli özellikle sallantılı küpelerle çok şık duruyor.