Islak Ten ve Islak Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Kozmetikte akımlar sürekli değişiyor. Geçtiğimiz yıllarda mat ve porselen görünümlü makyaj moda iken bu yıl sık sık ıslak görünümlü göz makyajlarına ve ıslak görünümlü ten makyajlarına rastlıyoruz. Süper model cildi olarak da adlandırabileceğimiz oldukça doğal ürünlerle pratik bir şekilde uygulanan ıslak ten ve ıslak göz makyajına birlikte göz atalım, keyifli okumalar..

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Tüm ten makyajlarını yaparken işe ilk olarak nemlendirici uygulayarak başlıyoruz. Fakat ıslak ten makyajını yaparken nemlendiricinin dozunu bir tık daha arttırıp nemlendirici serumlar da işin içine dahil oluyor. Bildiğiniz gibi nemlendirici serumlar kuru yağ etkisine sahiptir. Cildimizi nemlendirip onarırken aynı zamanda tatlı bir parlaklık katarlar. Bunun için cilt tipinize uygun bir serum ile kremin üzerine nemlendirici gibi serumu da uygulamayı ihmal etmeyin.

Ten Makyajında Az Örtücülük, Islak Bitiş

Sıra geldi ten makyajına. Porselen ve mat görünümün aksine ıslak görünüm de kapatıcı ve yoğun ürünler kullanılmıyor. Aksine BB krem CC krem ve hatta renkli nemlendirici gibi hafif dokudaki ürünler kullanılıyor. Bu dokudaki ürünleri kullanırken teninizin tamamen kapanmayacağını belirtelim. Bunun için eğer cildinizde leke problemi, akne problemi veya göz altı morluğu problemi gibi problemler var ise bunun için kapatıcıdan faydalanabilirsiniz..

Makyaj Sıralamasını Değiştirin

İlk oIarak kapatıcıyı uygulayarak işe başlayın. Bildiğiniz gibi kapatıcıları normalde ten makyajını yaptıktan sonra uyguluyoruz. Fakat ıslak ten makyajında bu adım değişiyor. İlk olarak lekelerinizi kapatarak işe başlayın. Kırmızı görünümü düzeltmek için yeşil renklerde corrector, göz altı morluklarını kapatmak için somon renklerinde correctordan faydalanabilirsiniz. Yoğun kapatıcılık istediğiniz bölgelere sadece bölgesel olarak kapatıcı uygulayıp parmaklarınız yardımıyla iyice cildinizle bütünleşmesini sağlayabilirsiniz.

Göz makyajınızda ise ekstra parlak, göz kapaklarınızı çekici gösterecek farlara yönelmelisiniz. Hatta tıpkı dudak parlatıcısı gibi kendinden parlak farlar bulunuyor, bu tarz farlar ile ıslak ve çekici bir göz makyajına kavuşabilirsiniz. Göz kapağınızdaki farın uzun süre kalıcı olması ve kırışıklıklara dolmaması için baz uygulamayı da ihmal etmeyin. Son dokunuş olarak doğal görünümlü takma kirpik veya bolca uygulanmış maskara ideal olacaktır.