Çoğu kadının korkulu rüyası olan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerine eminiz ki siz de kafa yormuşsunuzdur.. Bir çok yöntem var ama kimi acılı, kimi pürüzsüz hissettirmiyor.. Yazımızda istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden ve bu yöntemlerin artı-eksi yönlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Ağda Çeşitleri

Bilinen en eski yöntemlerden biri istenmeyen tüyleri ağda ile almak. Ağdanın da birçok çeşidi var. Sir ağda, çam sakızı ağdası, mavi ağda ve profosyonel güzellik merkezlerinde yapılan wax ağda bu çeşitlerden sadece bir kaçı.. Ağda bilindiği üzere kılları kökten alan, uzun süre çıkmasını engelleyen ve pürüzsüzlüğün en fazla hissedildiği yöntemlerden biri.. Olumsuz yanları ise ciddi bir acı, hassas ciltlerde morarma hatta çatlaklara varan sorunlar.. Ağda yapan kişi veya yaptırdığı kişi kesinlikle bilinçli olmalı ve acı hassasiyetini azalmak için özel kremler kullanılmalı.

Epilasyon Aletleri

Kılları tıpkı ağda gibi kökünden alan,ağdaya göre nispeten daha az zahmetli bu yöntem maalesef ki çoğu kadında batıklara sebep oluyor.. Evet ağda gibi yapışkan değil, etrafı kirletmiyor ve kontrolü kişinin kendinde olduğu için dah az can yakıcı belki ama kimi kıllar yeterince kalın ve güçlü olmadığı için epilasyon aletleri kılları kökünden almak yerine kırabiliyor.. Bu da kıl kökünün bacakta kalmasına ve batık oluşmasına neden oluyor..

Jilet

En pratik, en acısız, acil durumlarda akla ilk gelen tüylerden kurtulma yöntemi elbette ‘jilet’.. Yukarıda saydığımız yöntemlere göre daha az zaman alan bu yöntemin en büyük eksisi ise pürüzsüzlük hissini tam anlamıyla yaşatmıyor olması ve tüylerin ertesi güne tekrar çıkmaya başlaması.. Özellikle bacaklarında pürüzsüzlüğe önem veren ve hiçbir pürüz istemeyen kadınları pek te tatmin etmeyecek bu yöntem zamanla tüyleri de kalınlaştırabiliyor.