Jiletle Tüy Almanın Püf Noktaları

Birçok epilasyon yöntemi olsa da en pratik yöntemlerden biri de şüphesiz jilet ile tüyleri almaktır.. Birçok kadın jilet yöntemini kullanarak tüylerinden aranıyor. Peki ama doğru jilet yapmak epilasyonun başarısını ne kadar etkiliyor? Bu durumu hiç düşündünüz mü? Yazımızda pürüzsüz ve sıfır temas ile jilet kullanmanın püf noktalarından bahsettik, bu yöntemleri uygulayarak sizde pürüzsüz bacaklara kavuşabilir ve kılalrı daha da kökünden alabilirsiniz, keyifli okumalar..

Jilet kullanmadan önce mutlaka batık oluşumunu engellemek için özellikle bacaklarınızı kuru fırça ile fırçalamayı deneyin. Eğer elinizde kuru bir fırça yok ise ipek kese veya hamam kesesi yardımıyla da bacaklarınızı keseleyebilirsiniz. Bu ne işe yarayacak? Öncelikle kan akışını hızlandıracak ve bacaklarımızdaki tüylerin diken diken olmasını sağlayacak bu da tüylerin kökünden alınmasını sağlayacaktır. Bir diğer özelliği ise batık tüyleri kaldırarak nokta nokta iz kalmasını, batık oluşumunu önleyecektir. İlk adım olarak keseleme işlemini yaptıktan sonra ikinci adım olarak mutlaka ama mutlaka kayganlaştırıcı bir jel veya tıraş köpüğü kullanarak bacaklarınızı jiletlemeniz! Unutmayın jilet her ne kadar hızlı ve pratik bir yöntem gibi gözükse de fazla bastırıldığında veya araya herhangi bir kayganlaştırıcı ürün kullanılmadığında bacaklarınızı ve teninizi tahriş edecektir..

Bunun için kadınlara özel olarak üretilmiştir tıraş köpüklerinden faydalanabilirsiniz. Bu jiletin deriniz ile sıfır temas etmesini sağlayacak ve kıl köklerini daha derinden alarak pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. Tıraşınızı yaptıktan sonra bir sonraki tıraşa kadar bacaklarınızın daha pürüzsüz görünmesi için mutlaka tıraştan sonra nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin. Bu en önemli adımlardan biri. Aksi halde zamanla  ölü deri kalktığı için neme ihtiyaç duyan bacaklarınız kuruyacak, kaşınmaya başlayacak ve hatta pul pul dökülerek sizi rahatsız edecektir. Bunun önüne geçmek için jiletleme işleminden sonra bacaklarınızda bebe yağı veya selülit yağı ile masaj yapabilir veya nemlendirici losyon tarzı sütler ile bacaklarınızı ovarak kan dolaşımı hızlandırabilirsiniz. Bu yöntem ile sıfıra yakın tıraş ile daha pürüzsüz bacaklara kavuşacaksınız ve batık oluşumu da minimuma inmiş olacak.