En hoş formun elde edilmesi ve saçlara şekil, uğraş verdiğiniz saçlarınız elektrikleniyor mu? Özellikle banyodan sonra sık sık karşılaşılan durumdur. Kalın telli saçlarda kabarma, ince telli saçlarda ise elektriklenme şeklinde kendini gösterir. Bu gibi sorunları baş edebilmek için önerilerimize mutlaka göz atın.

Nemini kaybetmiş saçlarda elektriklenme ve kabarma olur. Saçların kabarması ve elektriklenmesi nemini kaybetmiş saç hava durumu ve dış etkenler ile kabarıp kontrolünüz dışına çıkabilir. Saç tipinize uygun bakım ürünleri ve şampuanı kullanmanız ve doğal bitkilerle saç bakımı ile destekleyebilirsiniz.

Saç Kabarmasına Çözüm

Pratik öneriler arayanlar için kabaran saçlara şampuan seçiminde doğal içerikli sülfatsız şampuan arayışına girin. Saçlar nem ihtiyacını ortamdaki nemden sağlayacağı için kabarabilir. Bu gibi sorunları önlemek için nemlendirici özelliği olan saç kremi kullanmakta fayda var. Saç diplerine temas ettirmeden saçlarınızın orta ve uç kısımlarına uygulayın. Birkaç dakika sonra durulayın. Saç tipinize uygun krem ve şampuan kullanımı yine saç tipinize uygun evde hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleri ile desteklemeniz çok çok önemlidir. Bilhassa banyodan sonra sizin için en büyük sorun olan kabaran saçlar doğal bakım maskeleri ile desteklemeniz gerekmektedir. Saç kabarması ve elektriklenmesi sizin için sorun ise kısacası doğal bakım maskeleri bitkisel yağlar ile bakım gibi pratik ve fazla zaman almayan düzenli bakım sağlayın. Parlak dolgun ahenkle dans eden saçlara kavuşmuş olursunuz.