Atkı ve bere taktığımız bu kış günlerinde elektriklenen ve kabaran saçlar iki katı sorun çıkartır.. Özellikle herhangi bir şapka taktığınızda çıkartmak istemezsiniz. Çünkü şapkayı çıkardığınızda saçlarınız elektriklenerek size zor zamanlar yaşatacak demektir.. Bunun önüne geçmek için neler yapabilirsiniz? Yazımızda elektriklenen ve kabaran saçlar için bakım önerilerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Öncelikle sorun belki de şampuanınızdan kaynaklanıyor olabilir. Eğer saçlarınız fazla kuru ise elektriklenmeye daha meyillidir. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı arındıran ve kurutan şampuanlardansa nem veren, kremsi formüldeki şampuanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca elektriklenmeye ve kabarmaya özel saç bakım kremlerinden de faydalanabilirsiniz. Duşunuzu alırken mutlaka saçlarınızda saç bakım kremi uygulamı ihmal etmeyin. Haftanın 2 günü saçlarınıza uygun bir maske de uygulayabilirsiniz. Bu saçlarınızın yoğunluğunu, kabarıklığını ve elektiriğini alırken saçlarınızı neme doyuracak ve daha az da elektriklenmesini sağlayacak.

Bir diğer yöntem ise duştan çıktıktan sonra saçlarınıza uygun kuru bir yağ kullanmanız. Bu saçlarınıza uygulayabileceğiniz çabuk emilen bir yağ olmamalı. Saç bakımına uygun çabuk emilen ve saçları yağlandırmayan özel formüle edilmiş kuru yağlardan faydalanabilirsiniz. Atkı ve bere takmadan önce avuç içinize bir pompa kadar bu yağdan damlatıp avuçlarınızda ısıtarak saçlarınızın uçlarına ve boylarını uygulayın. Ardından şapkanızı ve bereninizi rahatlıkla takabilirsiniz. Çıkardığınızda saçlarınızın elektriklenmediğini veya çok daha az elektiriklendiğini gözlemleyeceksiniz.