Kadınlara Özel Maskülen Stil Tarzına En Güzel Örnekler

Maskülen stil tarzı sadece erkeklerin tercihi ile sınırlı değil, aslında kadınlarında son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği bir tarz haline geliyor. Hatta öyle ki dünyaca ünlü oyuncular kırmızı halılarda erkeklerden çok daha iyi bir şekilde smokin taşıyorlar. Peki maskülen tarzı günlük hayata uygulayabilmek için hangi parçaları bir araya getirmelisiniz? Detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Ünlülerden İlham Alın!

Maskülen tarzın öncülerinden olan Blake Lively’nin muhteşem kombinleri sizin için ilham verici olabilir. Sıklıkla smokin tercih eden, beyaz gömleklerden, iri yakalı yakalı ceketlerden ve kumaş pantolonlardan vazgeçemeyen Blake Lively nasıl oluyor da hala dişiliğini koruyabiliyor hiç düşündünüz mü? Bunun için stiline göz atmanız yeterli aslında. Her ne kadar maskülen parçaları bir arada kullansa da güzel oyuncu stilettolarından, kırmızı rujundan ve gösterişli makyajından asla vazgeçmiyor. Bu da ortaya muhteşem bir denge çıkmasına yardımcı oluyor. Yani her ne kadar smokin gibi erkek kıyafeti giysede altına giydiği stiletto tarzı dişiliğini ön plana çıkartan seksi ayakkabılar ile bu kombini tamamen dengede tutuyor. Blake Lively’nin bu muhteşem tarzını günlük hayata uyarlamak da mümkün. Monokrom yani tek renk kumaş pantolonları ve ceketleri bir arada kombinleyerek işyerinizde harika bir etki yaratabilirsiniz. Kombinlerinizin içine giyeceğiniz bebe yaka veya hakim yaka beyaz gömleklerinizin yakasına şirin bir broş kondurarak hala dişiliğinizi sürdürebilir ve maskülen kombininizi biraz olsun yumuşatabilirsiniz.

Maskülen Tarza Nasıl Saç Modelleri Yakışır?

Saçlarınızı yaparken saçlarınıza hafif bir dalga vermeniz ve kendi etrafında dolayarak salaş bir topuz yapmanız da ahenk yaratacaktır. Keza şık küpeler, kolyeler ve takılar yardımı ile maskülen tarzınızı biraz olsun yumuşatmış ve denge sağlamış olacaksınız. İşte günlük hayatta erkeklerin sıklıkla tercih ettiği takım elbise ve hatta özel günlerde erkeklerin sıklıkla tercih ettiği smokinleri kendi kişiliğinize uyarlayarak daha hoş bir şekilde kombinlemenin birbirinden farklı yolları. Sizde erkek kombini deyip geçmeyin kendinize uyarlayarak günlük hayat dahil olmak üzere özel günlerde de takım elbiseleri ve smokinleri dişi bir şekilde kombinleyebilirsiniz.