Eskiden oldukça moda olan kahküller 2017 kış aylarında geri dönüyor. Ünlü markaların podyumların da mankenler için tasarladıkları saçlarda yoğun şekilde kahkül esintilerini görebiliyoruz. Özellikle yuvarlak bir yüze ve nispeten geniş bir alana sahipseniz eminiz kahkül size çok yakışacaktır. Yazımızda kahkül modellerinden ve kahkül bakımından bahsettik;

Yoğun ve kalın kahkül

Bu model için saçlarınızın biraz yoğun olması gerekiyor çünkü saçlarınızın yoğunluğundan elde edilecek olan kahkül bir hayli kalın ve gür olmak zorunda. Bu modelin avantajı kahkülünüze verdiğiniz şeklin daha zor bozulması ve rüzgardan yağmurdan daha az etkilenmesi. Eğer yoğun ve gür saçlara sahipseniz kalın ve gür kahkülü kolaylıkla taşıyabilirsiniz ama saçlarınız az ise bu modeli önermiyoruz zaten az olan saçlarınızdan bir de kahkül için parça ayrılınca saçlarınız daha da az gözükebilir.

Perçem

Yukarıda bahsettiğimiz kalın ve gür kahkülün aksine perçem hem ince telli ve az saçlara sahip hem de yoğun saçlara sahip kişilerin kolaylıkla taşıyabileceği bir modeldir. Perçem kesiminde kahkül gibi alın tamamen kapanmaz ve aralardan hafifçe gözükür, kullanması oldukça kolaydır.

Yandan kahkül

Alnın bir yarısını kapatan saçları sağ yandan veya sol yandan ayrılmış şekilde kullanılmasına olanak tanıyan bu model özellikle ince ve uzun yüzlere çok yakışacaktır 3 kahkül modeli içinde en kolay kullanılan kahkül kesimlerinden biridir.

Kahkül bakımı ve şekillendirilmesi

Eğer artık bir kahküle sahipseniz fırça taraklardan almanızın vakti de geldi demektir. Özellikle kahkül boyunuza ve yoğunluğuna göre küçük orta ve büyük boy fırçaları denemenizde fayda var. Kahkülünüzün parlak ve bakımlı olması için yağ kullanmaktan kaçınmayın bu saçlarınızın tamamını daha bakımlı gösterecek bir ipucu. Kahkülünüzün çabuk yağlanmaması için saç dibine bir miktar kuru şampuan veya bebe pudrası dökebilirsiniz.