Elinizde tek bir makyaj malzemesi var. Ve siz bunu çok daha etkin bir biçimde kullanmak istiyorsunuz veya makyaj koleksiyonunuza yeni bir ürün katmak yerine elinizdeki ürünleri değerlendirmek istiyor da olabilirsiniz. İşte kahverengi far ile yapabileceğiniz birden fazla makyaj uygulaması önerileri;

Eğer elinizdeki kahverengi far boz yani soğuk tonlu bir renge sahipse ve siz de buğday veya sarışınsanız bu farı kaşlarınızı doldurmak için kullanabilirsiniz .Hatta çoğu makyaj artisti kaç pomadları veya kaş kalemleri yerine uygun gördükleri kahverengi farlar ile kaşları şekillendirmeyi tercih ediyorlar. Bunun için kesik uçlu bir fırçaya ihtiyacınız var. Kaşlarınıza yeni bir kıl ekliyormuş gibi ufak ufak çizikler atarak boşlukları doldurduğunuzda eminiz ki sonuç çok daha doğal olacaktır.

Yine elinizdeki kahverengi far hafif soğuk bir tona sahip ise yani uyguladığınızda turuncumsu durmuyor ise bu far ile kontür yaparak yüz hatlarınızı da belirginleştirirebilirsiniz .Gölge rengi olarak kullanacağınız kahverengi farın daha doğal durması için büyükçe bir fırçaya ihtiyacınız olacak, önce farı fırçanın tüm kıllarına yedirin ardından birkaç kere fırçayı vurarak üzerindeki fazla ürünü atmasını sağlayın hatta biraz da el bileğinize sürterek farın yoğunluğunu azaltabilirsiniz. Ardından elmacık kemiklerinizin altına şakaklarınıza veya yüzünüzde gereken bölgelere boyut kazandırabilirsiniz.

Kahverengi bir rujunuz yoksa hiç üzülmeyin, elinizdeki kahverengi farı hafifçe kazıyarak bir dudak koruyucusu veya dudak parlatıcısı ile karıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde kahverengi tonlarda rujunuz hazır! Veya herhangi bir ruju çok beğeniyorsanız fakat size biraz pembe kalıyorsa makyajınıza uymuyorsa içine biraz toz haline getirdiğiniz kahverengi farınızdan katarak daha farklı daha ilginç bir ton yakalayabilirsiniz.