Yüzünüz en dikkat çeken kısımına yerleşen kaküller yüz şekilinizi ve bütün stilinizi değiştirme gücüne sahip. Her dönem trend olan bu saç stilinin asla modası geçmeyecek gibi görünüyor. Size en çok yakışan modeli bulduktan sonra yüz hatlarınız güzelliği ortaya çıkıyor. Fakat yanlış kesim ve kötü şekillendirme sizin için zahmetli bir dönemin anahtarı olabilir. Bunun olmaması için size kakül kesimi ve bakımı hakkında en iyi bilgileri hazırladık.

Yüzünüze en çok yakışan ve uygun olan kakül modelini seçin;

Kakül kestirmeden önce hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Dağınık ve uzun bir kakül istiyorsanız hatlarınızı biraz örtebilir, hatlarınızın çok belirgin ve keskin görünmesini istiyorsanız düz ve hizalı bir model sizin için uygun olacaktır.

Kakül ekstra çaba gerektirir;

Kakül kestirirken mutlaka vereceğiniz emek ve göstereceğiniz çabayı göz önünde bulundurun. Sürekli hacimlendirmeniz, bütün gün sabit kalmasını sağlamanız ve uzadıkça kısaltmanız gereklidir. Sabah erkenden uyanıp işlerinizi halletmek yerine yatmayı tercih ediyorsanız bu saç modeli pek size uygun değil.

Kakülünüzün ne kadar hızlı uzadığına şaşıracaksınız;

Kadınları en şikayetçi olduğu durumlardan biride saçlarının yavaş uzamasıdır. Kakül kestirdikten bir kaç hafta sonra saçlarınız gözleriniz hizasına kadar ulaşır, bu durumda size haftada bir kuaförünüzü ziyaret etmek düşer.

Kendinizden emin değilsenin protez kakülden yardım alın;

Kakül kestirmek için kendinizi yeterince hazır hissetmiyorsanız protez kakül kullanabilirsiniz. Kuaförünüzden istediğiniz şekilde bir protez kakül alabilirsiniz ve istediğinizde takıp çıkarabilirsiniz.